آذربایجان غربی

شورای هیئات مذهبی ارومیه با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار و گفتگو کردند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، شورای هیئات مذهبی ارومیه با حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، در روز پنج شنبه، یازدهم خرداد ماه در محل ستاد اقامه نماز استان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، شریفی، رئیس شورای هیئات مذهبی ارومیه ضمن تبریک انتساب مسئولیت حجت الاسلام پناهی و آرزوی موفقیت در امر اقامه نماز در سطح شهر و استان به بیان مشکلات نمازی استان پرداخت و گفت: متاسفانه رفاه کافی برای اقامه نماز نمازگزاران هم در سطح استان و هم در سطح شهرستان وجود ندارد.

وی افزود: بسیاری از مساجد حتی در زمان های اقامه نماز نیز بسته بوده و نمازگزاران محلی برای اقامه نماز پیدا نمیکنند.

شریفی گفت: الگو برداری از ایده ها و خلاقیت های سایر شهر ها نیز میتواند در ایجاد رفاه برای نمازگزاران موثر باشد. در بعضی از کلانشهر ها، جدای از فضای اصلی مسجد، صحنی جدا و در حد یک نمازخانه کوچک وجود دارد و برای اقامه نماز در سایر اوقات نماز از صبح تا شب، همراه با سرویس بهداشتی مسجد، باز بوده و علاوه بر حفظ امنیت مسجد باعث میشود تا مردم براحتی نماز خود را اقامه کنند.

علیزاده عضو این شورا گفت: متاسفانه نماز و مسائل مربوط به آن در ادارات و در کل شهر از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست. سطح اهمیت کارکنان در ادارات تابعی از میزان اهمیت خود مدیر به نماز و اقامه آن میباشد و که متاسفانه این اهمیت بسیار کمرنگ شده است.

وی افزود: در بسیاری از روستاها درب مساجد فقط در ایام محرم و برای عزاداری به روی مردم باز میشود و در باقی ایام سال و اوقات نماز بسته میباشند. علاوه بر این اختلاف نظر بین هیات امنای مساجد با روحانی یا پایگاه بسیج هر مسجد نیز جزو عواملی است که باعث میشود حضور مردم و علی الخصوص جوانان و نوجوانان در مساجد محلات کمرنگ شود.

شورای هیئات مذهبی ارومیه با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار و گفتگو کردند

مدیر ستاد اقامه نماز استان پس از شنیدن مشکلات و همچنین ایده ها و نظرات سایر اعضای شورا از تمام اعضا تقدیر و تشکر کرد و گفت: در بحث مشکلات مربوط به مساجد و اقامه نماز در آن، حیطه وظایف ستاد اقامه نماز در حد بازوی کمکی برای سایر ادارات متولی بوده و امکان اعمال اراده و برنامه بصورت مستقیم وجود ندارد.

پنای گفت: در مورد نمازخانه های بین راهی، ستاد اقامه نماز اخیرا با تهیه بانک اطلاعاتی از نمازخانه و دولتی و خصوصی بودن آن، در حال پیگیری اوضاع بوده و به امید خدا بزودی این مشکل حل خواهد شد.

وی افزود: ستاد اقامه نماز در طول دو ماه اخیر سعی کرده تا بصورت مستقیم و با نظارت های محسوس و نامحسوس و همچنین از طریق استاندار محترم، پیگیر اقامه نماز در ادارات باشد تا بتواند هم رنگ و بوی نماز را در خود اداره تقویت کند و هم با عملی ساختن تفاهم نامه های نمازی و توجه ویژه مقام معظم رهبری به نماز در مدارس به تقویت اقامه نماز در مدارس کمک کند.

در پایان جلسه حجت الاسلام پناهی گفت: انتقال مشکلات نمازی در سطح شهر و استان و بصورت شفاف یکی از ساده ترین و در عین حال بهترین راه های اشراف اطلاعاتی میباشد. امیدوارم این جلسات بصورت فصلی برای انتقال تجربیات و مشکلات و پیگیری سایر موارد نمازی برگزار شود تا بتوانیم گامی موثر در امر اقامه نماز برداریم.

شورای هیئات مذهبی ارومیه با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار و گفتگو کردند شورای هیئات مذهبی ارومیه با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار و گفتگو کردند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا