اخبارتهران

شورای اقامه نماز شهرستان ورامین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران ، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ورامین با حضور سرپرست ستاد اقامه نماز استان، فرماندار و مسئولین در تاریخ بیست و پنجم اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این نشست فرماندار ورامین با اشاره به آیه شریفه إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‌ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ گفت: اگر می‌خواهیم مشکلاتی که امروز در سطح جامعه با آن مواجه هستیم را رفع کنیم ، باید به فکر احیاء و تقویت مسئله اقامه نماز بویژه در بین نسل نوجوانان و جوانان باشیم.

درویشی گفت: ما به عنوان مسئولان مؤمن در نظام اسلامی باید به فکر احیاء مساجد ، این پایگاه‌های تمدن نوین اسلامی در دولت انقلابی باشیم.

درویشی ادامه ادامه داد: ما باید مساجد را به یک پایگاه اجتماعی تمام وقت و محل رجوع مردم تبدیل کنیم و در این خصوص روی همکاری ستاد اقامه نماز استان نیز حساب ویژه‌ای باز کردیم.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز استان تهران گفت : خداوند متعال در آیه شریفه ٱت­لُ مَا أُوحِیَ إِلَیکَ مِنَ ٱلکِتَبِ وَأَقِمِ ٱلصَّلَوهَ دو وظیفه را به عنوان وظایف حکومتی به پیامبر اکرم محول کرده است ؛ یکی تبین قرآن برای مردم و دیگری اقامه نماز.

بهشتی ضمن تأکید بر این که اقامه نماز یک سامانه برای به آرامش رسیدن بشریت است ؛ گفت : اقامه نماز به معنای پرچمداری، گفتمان‌سازی و بسیج کردن امکانات و ظرفیت‌ها است، فلذا طبق فرمایشات حضرت آقا همه کارگزاران مؤمن در نظام اسلامی باید همه ظرفیت‌های خود را در خدمت اقامه نماز قرار دهند.

سرپرست ستاد اقامه نماز گفت: مقام معظّم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی می‌فرمایند معنویت و اخلاق جهت دهنده همه کارها است ؛ پس می‌توان به مسئله نماز به عنوان یک محموعه معنویت‌ساز نگاه کرد .

بهشتی خاطر نشان کرد : مسئولیت ما به عنوان کارگزاران نظام اسلامی این است که ، مهره‌ها و اجزاء چرخدنده‌های اقامه نماز در سطح جامعه را با یک تعامل و همکاری نظام‌مند و صبورانه در کنار هم بچینیم .

در پایان این جلسه از زحمات حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی‌نژاد دبیر سابق ستاد اقامه نماز شهرستان تقدیر و تجلیل و حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفوی به عنوان دبیر جدید ورامین منصوب شد .

شورای اقامه نماز شهرستان ورامین برگزار شد .

شورای اقامه نماز شهرستان ورامین برگزار شد .

 

شورای اقامه نماز شهرستان ورامین برگزار شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا