همدان

شورای اقامه نماز اداره کل پزشکی قانونی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل پزشکی قانونی، با حضور حجت الاسلام‌ والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان ،محمد مالمیر مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان و اعضای شورای اقامه نماز اداره پزشکی قانونی، روز سه شنبه یازدهم اردیبهشت در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم با بیان اینکه به عنوان یک مسلمان و دوستدار قرآن بالاترین فریضه ما بحث نماز است عنوان کرد: اگر میخواهیم در زمینه های فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، روحی و روانی رشد کنیم باید خودمان را مقید به اقامه نماز کنیم.

حسنی حلم با اشاره به اینکه چاشنی آرامش تعلق خاطر به خدا و نماز است گفت: نماز باعث آرامش روح و روان انسان می شود و اگر میخواهیم این آرامش را در زندگیمان احساس کنیم ومشکلاتمان حل شود باید از نماز و صبر کمک بگیریم.

مدیر ستاد اقامه نماز ضمن بیان  اینکه یکی از مسائل ما در مباحث نماز عدم آگاهی از معارف نمازی است ادامه داد: برای اینکه بتوانیم تاثیر نماز را در زنگیمان احساس کنیم باید مطالعه و تفکر بیشتری در مورد معارف نماز داشته باشیم .

وی افزود: درک معارف نمازی و اقامه این فریضه مقدس ویژگی های امانتداری،مردم داری، ارتباط با ارباب رجوع و مسئولیت شناسی را در افراد تقویت می نماید.

در پایان جلسه مرتضی حسنی حلم در مورد ویژگی های ائمه جماعات ادارت بیان کرد: ائمه جماعات برای اینکه بتوانند تاثیر مثبت و بسزایی در دعوت کارمندان به نماز در ادارات داشته باشند باید دارای سه ویژگی زمان شناسی، مخاطب شناسی و روش شناسی باشند.

در ادامه جلسه محمد مالمیر مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان همدان گزارشی از برنامه های توسعه وترویج اقامه نماز را ارائه داد و بیان کرد: اداره پزشکی قانونی همدان در راستای برگزاری باشکوه نماز جماعت شرایط مناسبی را  برای شرکت ارباب رجوع فراهم کرده است .

وی افزود: در برنامه های سال جاری توجهی ویژه ای به فرهنگ اقامه نماز خواهیم داشت که امیدواریم با برنامه ریزی های دقیق در افزایش اعتقادات اسلامی و دینی مردم سهیم باشیم.

در پایان این جلسه از نمازخانه سازمان پزشکی قانونی استان همدان بازدید شد.

شورای اقامه نماز اداره کل پزشکی قانونی استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا