اخبارهمدان

اولین جلسه برنامه ریزی شورای اقامه نماز روستایی در همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اولین جلسه هماهنگی وبرنامه ریزی شورای اقامه نماز روستایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان، رضانیا معاون سیاسی و امنیتی استاندار  و نمایندگان سایر دستگاه ها در روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه در استانداری همدان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسنی حلم ضمن تبریک دهه کرامت بیان کرد: در جامعه ای که نماز به معنای واقعی مورد توجه قرار گیرد و مردم آثار و کارکرد های نماز را درک کنند قطعا خیلی از ناهنجاری ها و مشکلات رفع خواهد شد.

حسنی حلم با بیان آیه ( فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضاعُوا الصَّلاهَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَواتِ فَسَوْفَ یلْقَوْنَ غَیا ) گفت : همانطور که در قرآن آمده است در جامعه ای که نماز ضایع شود در آن جامعه شهوات،فساد، بی قانونی و بی مسولیتی اوج میگیرد.

مدیر ستاد با اشاره به اهمیت اقامه نماز افزود : اگر در خانه، اداره و… نماز نهادینه شود همه کارهای ما درست می شود و ما باید برای نهادینه کردن این امر مقدس و رفع ناهنجاری های جامعه قدمی برداریم.

در ادامه حجت الاسلام حسنی حلم طرح شورای اقامه نماز روستایی را تشریح کرد: ستاد اقامه نماز در روستاها باید بسط و گسترش یابد و طرح شورای اقامه نماز روستاها متناظر با شورای اقامه نماز استان اجرا شود.

مدیر ستاد با بیان اهداف این طرح گفت:بسط و گسترش نماز در بین آحاد جامعه، مسئولیت پذیری آحاد جامعه نسبت به ترویج نماز، حساس کردن آحاد جامعه به نماز، تغییر نگرش و رفتار در بین مردم با توجه به کارکرد های نماز، مبتنی بر اجرای برنامه های توانمند سازی از اهداف این شورا است.

حسنی حلم با معرفی اعضای شورای اقامه نماز روستاها بیان کرد: دهیار، رئیس شورای روستا، امام جماعات مسجد، مدیر مدرسه، رئیس بسیج روستا، رئیس هیأت امنا، معتمد، نماینده انجمن اولیاء، نماینده بانوان فعال فرهنگی از اعضای این شورا هستند.

وی افزود: اجرای طرح شورای نماز روستایی فقط با ایجاد تشکل و حرکت جمعی امکان پذیر است و مبنای این تشکل باید بر پایه ی همیاری، همکاری و همدلی باشد .

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان تصریح کرد: این طرح برای اولین بار در کشور مطرح شده است و امیدواریم به عنوان اولین استان الگوی خوبی باشیم.

در پایان جلسه در خصوص جزئیات این طرح صحبت شد و همفکری هایی بین اعضای جلسه صورت گرفت و هریک از اعضا نظرات خود را در خصوص اجرای هرچه بهتر این طرح ارائه دادند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا