اخبارقزوین

شورای اقامه نماز شهرستان تاکستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان تاکستان در روز یکشنبه سوم اردیبهشت در سالن جلسات فرمانداری شهرستان تاکستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس‌از تلاوتی از آیات قرآن کریم باقری معاون فرماندار ضمن خیرمقدم به تبیین دستور جلسه پرداخت. سپس حجت‌الاسلام عباسی از اداره تبلیغات اسلامی گزارشی از اقامه نماز شهرستان ارائه کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه، گفت: وَمَن یعَظِّم شعائر ٱللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقوَی ٱلقُلُوبِ کدام شعار از نماز بالاتر است؟ این درست است بسیاری از برنامه‌ها مثل مناسبت‌های ایام ولادت و شهادت ائمه علیهم‌السلام، اربعین، روز قدس، ۲۲ بهمن و… از شعائر است ولی نماز رأس شعائر اسلامی است، نماز ستون دین است.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: تأکید و توصیه پیامبر (ص) به والی یمن هنگام اعزام فرمود: ولیکن اکثرهمکْ فی الصلاه. آقای معاذ بن جبل شما به‌عنوان نماینده‌ی من به یمن می‌روی بعد از توحید اکثر همت باید نماز باشد؛ و نماز تبلورش در مسجد است دیده می‌شود. تعدادی از مساجد شهر در اوقات نماز فعال نیستند و یا تعداد نمازگزار کمی دارند لذا به این نقیصه باید توجه خاص شود.

حجت‌الاسلام موسوی عنوان کرد: حضرت امام صادق علیه‌السلام فرمودند: کونوا لنا زینا ولاتکونوالنا شینا حتی اگر در تمام ادارات هم صد در صد نماز اقامه شود ما نمی‌توانیم این را به‌عنوان اقامه نماز به جهانیان ارائه کنیم، تبلور و شکوه نماز در مسجد است.

وی افزود: مشکل مساجد باید توسط فرماندار و امام‌جمعه محترم که به‌عنوان دو عمود این شهرستان هستند برطرف شود لذا بنده از این دو بزرگوار درخواست دارم از مسئولین مربوطه دعوت کنند تا چاره‌اندیشی بشود که بتوانیم مساجد را از این حالت رکود و سکوت که قابل دفاع نیست خارج شویم.

مدیر ستاد اقامه نماز اظهار کرد: با توجه به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری مدظله‌العالی جهش و رشد تولید و مشارکت مردم اعلام شده است، ابتدا در ذهنیت مراکز اقتصادی است که باید وظائفشان را انجام دهند اما مراکز فرهنگی هم باید تولید داشته باشند که یکی از تولیدات مراکز فرهنگی باید آموزش و ترویج و توسعه فرهنگ نماز باشد.

وی گفت: از مسئولین آموزش‌وپرورش، حوزه علمیه، دانشگاه‌ها، امور مساجد، بسیج و سایر دستگاه‌های فرهنگی شهرستان درخواست داریم به مطالبه مقام معظم رهبری که فرمودند همت خویش را بر آن بگمارید که نماز را به‌درستی بشناسانید اهتمام داشته باشند.

موسوی افزود: ضرورت دارد برای دوره‌های آموزشی نماز برای معلمین، روحانیون طرح امین، مدرسین انجمن اولیا و مربیان، معلمین مدارس غیرانتفاعی، کارکنان دولت و هیئت امناء مساجد برنامه آموزشی و ترویجی داشته باشند و برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری اقدام نمایند و در اجرای این امر ستاد اقامه نماز استان در تأمین اساتید استان و از مرکز تخصصی نماز آماده همکاری است.

سید جمال‌الدین حسینی فرماندار تاکستان در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان به نقش و اثر برجسته نماز در زندگی فردی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: دشمن در حوزه فرهنگی سرمایه‌گذاری زیادی کرده و با راه‌اندازی جنگ شناختی، ترکیبی نسل جوان و نوجوان ما را نشانه رفته است.

حسینی عنوان کرد: راهکار مقابله با این اقدام نیز باید فرهنگی باشد که نماز سرآمد این راهکار است که می‌تواند خنثی‌کننده تهاجم فرهنگی دشمن باشد.

فرماندار با بیان اینکه نماز به پاک‌سازی و سالم‌سازی جامعه و خودسازی فردی کمک می‌کند، افزود: اقامه نماز بر عهده حاکمان جامعه است تا زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن فراهم گردد که اقدامات فرهنگی ترویج و اقامه نماز به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان از مهم‌ترین موضوعات است.

فرماندار تاکستان ضمن اشاره به اینکه خدمت به نماز، باقیات و صالحات است، یادآور شد: همه ادارات باید در ترویج نماز پیش‌قدم باشند.

شورای اقامه نماز شهرستان تاکستان برگزار شدشورای اقامه نماز شهرستان تاکستان برگزار شدشورای اقامه نماز شهرستان تاکستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا