اخبارخراسان رضوی

بازدید از نماز جماعت مدارس خراسان رضوی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در مدارس و با ابلاغ مصوبه شورای اقامه نماز استان با حضور قائم مقام فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولین آموزش و پرورش و کارشناس روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان از نمازجماعت دبستان دخترانه حجاب در ناحیه ۳ مشهد، یکشنبه سوم دی ماه بازدید شد.

در این بازدید امینی قائم مقام فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در جمع دانش آموزان دختر ضمن تشکر و قدردانی از مدیر و معلمین آموزشگاه گفت: به خاطر تمامی نعمت های که خدا به ما داده باید از او تشکر کرد که این کار با نماز خواندن ممکن است پس شما دانش آموزان نماز را اقامه می کنین تا از خداوند تشکر کنید.

وی ادامه داد: وقتی قرآن می خوانیم خدا با ما حرف میزند و زمانی که نماز اقامه می کنیم شما با خدا صحبت می کنید.

سپس بعد از اقامه نماز ظهر و عصر رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد گفت: وقتی انسان با توجه و ایمان به سمت قبله می ایستد و نماز را اقامه می کند بسیاری از مشکلات روحی و روانی برطرف می شود و این موقعیت نماز یک فرصت بسیار با ارزشی است.

وی افزود: همیشه وقت های موقع نماز را دریابید و در اول وقت این فریضه الهی را اقامه کنید و نسبت به حفظ موقعیت نماز استمرار داشته باشید و مطمن باشید تمام عاقبت های خوب و نیک وابسته به همین است که رفاقت خود با خدا با خواندن نماز بموقع حفظ کرده و از دست ندهیم.

در پایان سیدعلی سلیمانی نماینده ستاد اقامه نماز استان در جمع مدیران و مسئولین مدرسه اضافه کرد: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد گفتمان های دینی برای دانش آموزان برگزار کند که این کارگاه های آموزشی با هدف شیوه های تشویق دانش آموزان به نماز، شیوه های آموزشی مفاهیم دینی به دانش آموزان، روش های انتقال مفاهیم دینی به نوجوانان و کودکان با استفاده از آیات قرآن و روایات معصومین علیهم السلام برپا می شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا