اخبارایلام

از مساجد بین راهی شهرستان مهران بازدید شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام،فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به همراه کارشناسان این ستاد روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه از مساجد بین راهی شهرستان مهران بازدید کرد.

رضایتی در خصوص وضعیت این مساجد گفت: مسجد ورودی شهر مهران با نام مسجد امام حسین(ع) یکی از پر تردد ترین مساجد سطح استان به شمار می‌رود. این مسجد در کنار مزار مطهر دو شهید گمنام قرار دارد و همچنین خانه‌های بازمانده از دوران جنگ تحمیلی که بصورت نمایشگاه درآمده‌اند با جذب زائرین از دلایلی هستند که این مسجد مورد قرار می‌گیرد. این مسجد متاسفانه مشکل مالکیتی دارد و هنوز مشخص نیست که متولی اصلی آن کیست و برخی ارگان‌ها نیز قصد استفاده از آن به عنوان خوابگاه را دارند. مشکلات این مسجد حتما باید تا قبل از اربعین برطرف شود چون که زائران زیادی از این مسیر تردد خواهند کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام افزود: یک مسجد دیگر در ورودی از سمت شهرستان دهلران به مهران وجود دارد. این مسجد در سنوات گذشته وضعیت مناسبی نداشت اما با پیگیری‌هایی که داشتیم و با کمک مسئولین و دلسوزان این شهرستان وضعیت بسیار مناسبی پیدا کرده است و آماده خدمت به زائرین می‌باشد.

رضایتی اضافه کرد: در پایانه مرزی مهران نیز سه مسجد وجود دارد. یک مسجد که در ورودی پایانه و در میدان اربعین واقع شده است بطور کل تعطیل و غیر قابل استفاده می‌باشد. تلاش‌های زیادی برای رفع مشکلات این مسجد انجام داده‌ایم اما متاسفانه هنوز موفق به این امر نشده‌ایم. در داخل پایانه نیز یک مسجد یزرگ وجود دارد که از ظرفیتی بالا و امکانات خوب برخوردار است. این مسجد در مراحل پایانی ساخت است و تا قبل از اربعین آماده خدمت رسانی به زوار خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان در خصوص مسجد گمرک مرزی استان گفت: این مسجد وضعیت مناسبی دارد اما بهتر است که بجای موکت در آن از فرشینه استفاده شود.

بازدید از مساجد بین راهی شهرستان مهران بازدید از مساجد بین راهی شهرستان مهران بازدید از مساجد بین راهی شهرستان مهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا