اخبارقم

ثبت بیش از یکصد و ده بازدید از اماکن اقامه نماز استان قم در نوروز ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان صبح یکشنبه، پنجم فروردین ماه، در گفت و گو با روابط عمومی این ستاد، از ثبت بیش از یکصد و ده بازدید از اماکن اقامه نماز در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این گفت و گو به اماکن مورد بازدید اشاره کرد و گفت: در این بازدید ها که از تمامی محور های مواصلاتی استان صورت گرفته است نمازخانه های مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی، مساجد و نمازخانه های بین راهی، نمازخانه های پمپ بنزین ها، خیمه های نماز هلال احمر در مبادی ورودی شهر و مساجد و نمازخانه های بوستان های در مسیر زائرین و مسافرین مورد بازدید قرار گرفته است و تذکرات لازم در خصوص رفع کاستی ها به مسئولین این اماکن داده شده است.

همچنین گفت: در این بازدید ها سرویس های بهداشتی، وضوخانه ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی، مهر ها، فرش ها، خدمات دهی در وقت فضیلت نماز مورد بررسی قرار میگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور خاطر نشان کرد: با توجه به حضور گسترده زائرین و مسافرین، نظافت مقطعی سرویس های بهداشتی مشکل مشترک در برخی از این اماکن بود.

همچنین در ادامه به بازدید از هتل ها و محل اقامت زائرین شهر کریمه اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: نظافت نمازخانه های هتل ها و تامین مهر و سجاده در هر یک از سوئیت ها از جمله موارد مورد تاکید در بازدید از هتل ها، مهمانپذیر ها و خانه های مسافر سطح شهر بود.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری دستگاه های مختلف در این امر خاطر نشان کرد: کارگروه نظارت استان همکاری خوبی با ستاد اقامه نماز داشتند که استانداری، راهداری و حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهداشت، شهرداری قم، هلال احمر و راه آهن از جمله این دستگاه ها بوده اند.

حجت الاسلام عرب پور در پایان از استمرار این بازدید ها تا پایان ایام نوروز خبر داد و گفت: این بازدید ها از قبل از تعطیلات نوروز آغاز و با توجه به دور دوم سفر های نوروزی تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا