اخبارایلام

زنگ انتظار در مدرسه باقرالعلوم شهر ایلام نواخته شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، زنگ انتظار با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، مدیر ستاد اقامه نماز استان و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان، روز یکشنبه بیست و هشتم آبان‌ماه در مدرسه باقرالعلوم شهر ایلام نواخته شد.

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در ابتدای برنامه زنگ انتظار  و پس از اقامه نماز جماعت به بحث در خصوص اهمیت عبادت و بندگی خداوند متعال پرداخت و گفت: قدم برداشتن در مسیر بندگی خدا سختی‌های زیادی دارد. کسی که در مسیر بندگی خداوند قرار می‌گیرد نباید انتظار داشته باشد که زندگی خود را در رفاه و آرامش مطلق ببیند. بندگی خداوند با آزمایش‌ها و چالش‌هایی همراه است که عیار انسان را می‌سنجد. حادثه کربلا نمونه بارز آزمایش بندگی با قرار دادن مؤمن در برابر سختی‌هاست.

وی افزود: حضرت علی(ع) خطاب به مسلمانان فرمودند که تنها بهای شما بهشت است. مؤمن نباید خود را به کمتر از بهشت بفروشد. بعضی چیزها ارزش این را ندارند که انسان خود را بخاطر آن بفروشد. دروغ گفتن به خاطر جایگاه و مقام باعث این می‌شود که بهای انسان کم شود. چرا انسان خود را به بهایی کم بفروشد در حالی که امام معصوم ما بهای انسان را بهشت دانسته است. در واقعه کربلا لشکر عمر ابن سعد دین خود را به جایگاه و مقام فروختند.

امام جمعه ایلام در پایان برنامه زنگ انتظار در جمع دانش آموزان مدرسه باقر العلوم اظهار داشت: هرچقدر برای شخصیت خود احترام قائل باشیم در مسیر بندگی خدا هستیم و اگر برای خود احترام قائل نباشیم یعنی  در مسیر شیطان خواهیم بود. بندگی خداوند یعنی هر چه خدا می‌گوید باید بگوییم چشم. هرچه خدا تعیین کرده را انجام دهیم و از حرام خدا دوری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا