اخبارکردستان

جلسه وبیناری ستاد اقامه نماز استان کردستان با دبیران شهرستان ها

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: شورای اقامه نماز شهرستان‌  هر فصل حداقل یکبار باید تشکیل شود و‌ این ‌یک بستر مناسب و مهمی است برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز  و باید به درستی از آن استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، بیست و نهم فروردین ماه جلسه وبیناری ستاد اقامه نماز استان کردستان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد و دبیران شهرستان ها برگزار شد.

در ابتدا مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان گزارشی از نقاط ضعف و قوت ارزیابی شهرستانها و توضیحاتی درخصوص ترکیب اعضای هیات ارزیابی ارائه کرد.

وی بر برگزاری جلسه شورای اقامه نماز شهرستان و حضور‌ مدیر ستاد اقامه‌ نماز در یک یا دو جلسه ی شورای شهرستان تاکید کرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از زحمات دبیران شهرستان ها و آرزوی موفقیت برای عزیزانی که به تازگی در این پست معنوی منصوب شده اند گفت: آن چیزی که فرد را برای کار در‌ حوزه ستاد تشویق می‌کند اعتقادات معنوی می باشد و مزایای مادی ندارد.

وی از دبیران شورای اقامه نماز شهرستان ها بعنوان چشم و گوش ستاد اقامه نماز استان در شهرستان یاد کرد و گفت: دبیران شورای اقامه نماز شهرستان ها با وجود اینکه امکانات مناسبی ندارند، تلاش های زیادی انجام می دهند که قابل تقدیر است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به آیه ۱۶۲ سوره انعام گفت:قرآن کریم در ایات مکرری که بر‌موضوع نماز تاکید کرده است بویژه در آیه ۱۶۲ سوره مبارکه انعام که همه اعمال در یک طرف و نماز در طرف دیگر بیان شده است که این نشان از اهمیت والای نماز در پیشگاه خداوند متعال می باشد.

وی به نقل از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار کردستان و سایر مسئولین درخصوص اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اظهار کرد: اگر مشکل نماز حل شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و این‌ یک شعار نیست.

عظیمی گفت: شورای اقامه نماز شهرستان‌  هر فصل حداقل یکبار باید تشکیل شود و‌ این ‌یک بستر مناسب و مهمی است برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز  و باید به درستی از آن استفاده کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به اهمیت یاوران نماز در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: لازم است دبیران شورای اقامه نماز شهزرستان ها مجدد از یاوران نماز دعوت به همکاری کنند.

وی همچنین بر بازدید از نمازخانه های راه های موصلاتی، ادارات و مدارس تاکید کرد و از دبیران شورای اقامه نماز شهرستان ها خواست که نتایج بازدید ها را به ستاد اقامه نماز استان منعکس کنند.

عظیمی با اشاره به اهمیت بحث نماز در‌ مدارس و دانشگاه ها و لزوم تمرکز ویژه بر آن گفت: در بحث معارف نماز باید آموزش هایی داده شود و این آموزش ها بسیار گسترده است و باید بر این موضوع بسیار تاکید کرد.

در پایان سایر حاضرین در جلسه نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

جلسه وبیناری ستاد اقامه نماز استان کردستان با دبیران شهرستان ها جلسه وبیناری ستاد اقامه نماز استان کردستان با دبیران شهرستان ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا