اخبارحوزه ریاستمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

قائم مقام ستاد اقامه نماز: روند تکاملی با دانشگاه فرهنگیان استمرار یابد

جلسه وبیناری معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد با مدیران و کارشناسان شورای برنامه ریزی مناطق 3، 4 و 5 کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه وبیناری معاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد با مدیران و کارشناسان شورای برنامه ریزی مناطق ۳، ۴ و ۵ کشور، با سخنرانی دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در روز سه شنبه، هشتم اسفند ماه، برگزار شد.

دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز در این جلسه، ضمن تشکر و قدردانی از کارشناسان و مدیران ستاد اقامه نماز استانها، بر ضرورت استمرار روند تکاملی با دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

وی دانشگاه فرهنگیان را مانند سرچشمه عنوان کرد و گفت: نبوغ آموزش و پرورش از طریق این دانشگاه تولید و پرورش داده می شود و توجه به اقامه نماز در این دانشگاه از اولویت برنامه هاست.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید متناسب با اندیشه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری، آموزش و پرورش در سطح کشور پای کار نماز باشد.

زرهانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ترویج نماز باعث کاهش آسیب های اجتماعی در آینده می شود؛ چراکه انسانهای نمازخوان اختلاس نمی کنند، ظلم نمی کنند و کارهای منکر انجام نمی دهند که با اقامه نماز زمینه انتفاء منکرات فراهم می شود.

وی ضمن ارائه پیشنهاداتی در خصوص نماز آموزش و پرورش، گفت: ترتیبی اتخاذ شود تا دو نفر از مدیران استانها انتخاب شوند و در جلسه شورای اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش حضور پیدا کنند و بر اساس عدالت و بدون شعار در این جلسه صحبت کنند.

زرهانی افزود: ۱۰ سوال از مدیران ستاد استانی در خصوص نماز آموزش و پرورش در حوزه های مختلف انجام شود و نمرات استانها در این خصوص لحاظ شود تا میانگین دریافتی پاسخ ها در جلسه شورای اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش مطرح شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش دریای بزرگی است و ایجاد تحول در آن کار سختی است که نیازمند برنامه ریزی می باشد.

وی گفت: میزان تعامل ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش در استانها مورد بررسی قرار گیرد تا جهت ارائه صورت واقعی و بدون پرده میزان تعامل و اثرگذاری برنامه ها در جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش مطرح شود.

سید احمد زرهانی در پایان یادآور شد: تلاش شود تا با همکاری مطلوب، اقامه نماز در مدارس نهادینه شود. تقویت طرح امین و جلوگیری از تبدیل نمازخانه ها به کلاس درس در مدارس از موارد مهم جهت طرح در جلسه شورای عالی اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش خواهد بود، و ایجاد تحول نیاز به صبر و پیگیری و مداومت در انجام فعالیتها دارد.

لازم به ذکر است در حین برگزاری جلسه، دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، ضمن مذاکره تلفنی با دکتر صحرایی وزیر آموزش و پرورش، تقاضا به عمل آورد که حرکت اقامه نماز در آموزش و پرورش تقویت شود. وزیر آموزش و پرورش نیز با حسن استقبال اعلام کرد که به زودی شورای عالی اقامه نماز وزارتخانه تشکیل می گردد و تدابیر لازم برای بهبود حرکت اقامه نماز در مدارس اتخاذ می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا