اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز بهزیستی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل بهزیستی روز دوشنبه هفدهم مهر ماه، با حضور محمود حسین آبادی مدیرکل، اله دادی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی بهزیستی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضاء شورا در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در این جلسه حسین آبادی ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به میهمانان به ارائه گزارشی مختصر از عملکرد شش ماهه اول دستگاه و تبیین سیاست ها و رویکردها در زمینه اقامه نماز پرداخت.

وی در ادامه نسبت به کارهای انجام شده در حوزه نماز و مهدویت و ایده های موثری که قابلیت پرورش و اجرا در اداره کل را دارد بیان، و ابراز امیدواری کرد که ان شاالله با همکاری ستاد اقامه نماز امسال شاهد انجام برنامه های بومی به صورت منسجم و گسترده باشیم.

در ادامه جلسه حجت الاسلام رودبارانی نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل و مجموعه همکاران اداره کل  بهزیستی استان، به خاطر تشکیل جلسه شورا، مطالبی را در خصوص برگزاری نماز جماعت در ادارات و کمرنگ شده آن بیان کرد و گفت: صرف وجود یک نمازخانه و امام جماعت برای برگزاری نمازهای جماعت در ادارات کافی نیست، بلکه هر کدام از  دستگاه ها، باید در خصوص جامعه هدف خود اقدام کنند و با انجام برنامه های متنوع فرهنگی در زمینه نماز و مهدویت ویژه کارکنان، آنها را به نماز جماعت جذب کنند.

وی افزود: نیاز است که دستگاه های اجرایی برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز هر سال، کارگاه های آموزشی، مسابقات فرهنگی برای کارکنان و خانواده ها، برگزاری نمایشگاه های تخصصی نماز و مهدویت و جشنواره ها را پیش بینی و طی سال برگزار کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه گفت: نماز علاوه بر آثار اخروی، برکات فراوانی برای دنیای انسان ها دارد و مهمترین آن کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی در پایان ضمن ابراز رضایت از عملکرد بهزیستی استان به بیان انتظارات ستاد اقامه نماز، براساس توافق نامه های بومی در سطح استان پرداخت و آمادگی خود را برای همکاری در اجرای برنامه ها اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا