کردستان

شورای اقامه نماز بهزیستی استان کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: ما برای ایجاد جامعه سالم بیش از هر زمانی به ترویج امر نماز و توسعه معنویت نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، پانزدهم بهمن ماه جلسه شورای اقامه نماز بهزیستی استان کردستان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل، معاونین و اعضای شورای اقامه نماز بهزیستی استان برگزار شد.

حسین رسولی مدیر کل بهزیستی استان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر و عرض خیر مقدم به حضور مدعوین در اهمیت امر نماز اظهار داشت: نماز یک فریضه الهی است که مختص به دستگاه دولتی و فرد خاصی نیست، بلکه مختص تمام بندگان خالص خداست و از مصادیق پرتکرار و مورد تأکید خداوند عزّوجلّ می باشد. نماز انسان را از ورود به ناهنجاری ها باز می دارد.

رسولی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به برنامه های فرهنگی بهزیستی استان گفت: محوریت برنامه های فرهنگی این اداره کل نماز می باشد که این امر مهم را با هدف توسعه و ترویج نماز در مراکز تحت پوشش و مدد جویان طرح فرزندان امام و… در دستور کار قرار داده است.

وی در ادامه گزارش جامعی از فعالیت های نمازی دستگاه در سال جاری ارائه نمودند و برگزاری دوره های آموزشی، بهره گیری از وجود مدرسین بومی معرفی شده از سوی ستاد اقامه نماز استان، بومی سازی برنامه ها و بارگزاری مستندات در سامانه سجاده را از مهمترین برنامه های اجرا شده بر شمردند و بر لزوم توجه به نیاز مخاطبین در برنامه های نمازی تأکید کرد.

در ادامه اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه استان ضمن تبریک ایام مبارکه دهه فجر انقلاب اسلامی و تشکر و قدردانی از فعالیت های نمازی مجموعه بهزیستی استان اظهار داشت: این انقلاب با اهداف والایی به پیروزی رسید و موفقیت های فراوانی در عرصه ملی و بین المللی داشته است.

وی افزود: لازم است به درستی و هنرمندانه این موفقیت ها بیان شود اما  علی رغم موفقیت های چشمگیر هنوز راه زیادی تا تحقق آرمان های آن داریم و همه ما مؤظف هستیم در جهت تحقق آن آرمان ها بیش از پیش تلاش نمائیم و مسئولین در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.

عظیمی در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم امر آموزش و توانمند سازی متولیان امر نماز در مساجد، مدارس، دانشگاه ها و بویژه ائمه جماعت تاکید کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز همچنین تاکید کرد که در فرهنگ سازی برای نماز فقط به کارکنان اداری اکتفا نشود بلکه مددجویان و خانواده های کارکنان هم مشمول برنامه های نمازی شوند.

عظیمی با اشاره به چند آیه قرآن در اهمیت امر نماز گفت: ما برای ایجاد جامعه سالم بیش از هر زمانی به ترویج امر نماز و توسعه معنویت نیاز داریم که با توجه به گستره جامعه هدف در بهزیستی، این دستگاه نقش مهمی در جهت توسعه و ترویج امر نماز دارد.

در ادامه مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان درخصوص بارگزاری مستندات در سامانه سجاده توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان وضعیت سامانه سجاده و نحوه بارگزاری مستندات مورد بررسی قرار گرفت و با شرکت در نماز جماعت جلسه به اتمام رسید.

شورای اقامه نماز بهزیستی استان کردستان برگزار شد شورای اقامه نماز بهزیستی استان کردستان برگزار شد اقامه نماز جماعت در اداره کل بهزیستی استان کردستان با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا