اخبارکرمانشاه

نشست شورای فرهنگی اقامه نماز بهزیستی استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، جلسه شورای فرهنگی اقامه نماز بهزیستی استان صبح روز چهار شنبه بیستم دی ماه باحضور مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز و مدیرکل و کلیه اعضای شورای اقامه نماز بهزیستی پیرامون بومی سازی برنامه های ابلاغی وبرنامه ریزی نشست های فرهنگی ویژه خانواده های تحت پوشش در محل این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین علی مولوی با اشاره به احادیث و روایات کار عزیزان بهزیستی به جامعه تحت پوشش را نوعی خدمت صادقانه و ارزشمند دانسته و بنا به فرمایش امام موسی کاظم (علیه السلام) که فرمودند: اینکه خداوند شما را در یک جایگاه و مسئولیتی قرار داده که نیازمند یهای و احتیاجات مردم به دست شما برآورده می شود نوعی عبادت و خدمت ارزشمند است که این از نعمت های الهی بوده و قدر آن را بدانید.

حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از مدیر کل و کارکنان این اداره کل بخاطر تشکیل جلسه نماز ، به تلاش مستمر نیروهای بهزیستی در جهت خدمت به جامعه هدف اشاره و به حدیثی از نبی مکرم اسلام (ص) مبنی بر اینکه ارزشمند ترین کارها سخت ترین آنهاست گفت: کار شما یک حرکت عام المنفعه و در خدمت به قشر آسیب پذیر بوده و در پیشگاه خدا وند اجر و پاداشت دارد.

مدیر ستاد استان با برشمردن آیات و روایاتی در باب اهمیت و جایگاه نماز اظهار داشت : طبق آیه شریفه قران کریم آیه ۴۱ سوره حج : مهمترین و اولین وظیفه مسئولین را برپایی نماز می باشد لذا می طلبد که عزیزان همچون گذشته بلکه با توان بیشتر در جهت توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ نورانی نماز تلاش نمایند.

مولوی افزود با نگاهی به آیات و روایات در می یابیم که بیش از یک سوم احادیث و روایات معتبر شیعی ما در رابطه با فریضه الهی نمازبوده و از نماز بعنوان ستون دین، معراج مومن ، پرچم اسلام و فرق بین مومن و کافر یاد شده است.

مدیر ستاد افزود نیروهای تحت پوشش از جمله خانواده ها ی آنان ، مربیان مهد ظرفیت خوبی هستند تا جلساتی به منظور ترویج فرهنگ نماز با آنها داشته باشیم.

پس از آن مدیر کل بهزیستی استان ضمن خیر مقدم و تشکر از مدیر و کارشناس ستاد اقامه نماز، قول مساعد داد تا در اسرع وقت جلسه هماهنگی تشکیل و در خصوص برنامه ریزی جهت برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان مهد و همچنین خانواده های تحت پوشش تشکیل و نسبت به انجام آن اقدام لازم بعمل آید.

نشست شورای فرهنگی اقامه نماز بهزیستی استان کرمانشاه
نشست شورای فرهنگی اقامه نماز بهزیستی استان کرمانشاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا