آذربایجان غربیاخبار

گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در دهه ترویج معارف نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، در گفتگو با روابط عمومی پنجم شهریور ماه به تشریح عملکرد ستاد اقامه نماز استان در دهه ترویج معارف نماز از تاریخ ۲۱ الی ۳۰ مرداد ماه پرداخت.

اطلاع رسانی اولیه به تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: ستاد اقامه نماز استان قبل از شروع دهه معارف نماز با اطلاع رسانی و مکاتبه با تمامی دستگاه های استان نسبت به شروع دهه نماز از بیست و یکم مرداد و همچنین ارائه لیستی از برنامه های پیشنهادی جهت اجرا در این دهه، آمادگی خود را برای همکاری و مشاوره جهت بهبود اجرای برنامه های نمازی اعلام کرد.

نمایشگاه تابلوهای نمازی

پناهی گفت: از برنامه های ستاد اقامه نماز در این دهه ارائه تابلوهای نمازی به ادارات جهت برپایی نمایشگاه تابلوهای نمازی بود. اداره کل ورزش و جوانان استان و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی از جمله اداراتی بودند که با دریافت تابلوهای نمازی از ستاد اقامه نماز اقدام به برپایی این نمایشگاه کردند.

گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در دهه ترویج معارف نماز

مسابقه لنز نماز

وی در ادامه شرح داد: یکی از کمبود هایی که در بستر اینترنت وجود دارد، کمبود عکس های نمازی با کیفیت و بخصوص عکس های نمازی مذهب تشیع است. ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با همکاری روابط عمومی ستاد مرکز اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی لنز کرده و در دهه نماز از بین بیش از ۳۰۰ آثار دریافتی دبیرخانه و ارزیابی آنها، ۱۵ اثر را جزو برگزیدگان اعلام کرد.

همکاری در مسابقه کتابخوانی ستاد مرکز

مدیر ستاد استان افزود: مسابقات سراسری کتابخوانی نماز در سیره و سخن امام رضا علیه السلام که ستاد اقامه نماز کشور برگزار کننده این مسابقه میباشد، با هدف بهبود فرهنگ کتابخوانی و تعمیق اقامه نماز در سطح جامعه شکل گرفته است. ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی با تلاش فراوان در نشر این مسابقه در سراسر استان و در محیط های مختلف فضای مجازی مجازی، ادارات، شهرستان ها و… سعی دارد تا گامی موثر در تعمیق اقامه نماز در استان داشته باشد.

بازدید از نمازخانه های بین راهی

حجت الاسلام پناهی در ادامه گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در دهه ترویج معارف نماز شرح داد: مصادف شدن ایام اربعین حسینی و دهه نماز و در مسیر بودن استان آذربایجان غربی برای عبور زوار حسینی باعث شدن تا ستاد اقامه نماز با حضور پررنگ در جلسات ستاد اربعین، بازدید های میدانی از نمازخانه ها و مواکب بین راهی و همچنین شرایط پایانه مرزی تمرچین پیگیر رفع مشکلات زوار حسینی باشد.

بازدید از نمازخانه های ادارات

وی ادامه داد: از سری فعالیت هایی که ستاد اقامه نماز هم قبل از دهه نماز و هم در دهه ترویج معارف نماز انجام داده است. بازدید از نمازخانه های ادارات، میزان مشارکت در نمازهای جماعت و …بصورت محسوس و نامحسوس بوده. متاسفانه بخشی از ادارات در زمینه رفاه نمازگزاران اعم از کارکنان و ارباب رجوع، تمهیدات لازم را فراهم نکرده و وضعیت بهداشتی نمازخانه ها نامناسب بود. ستاد نماز استان با پیگیری این موارد سعی در رفع مشکلات و بهبود وضعیت نمازخانه های ادارات دارد.

گزارش عملکرد ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی در دهه ترویج معارف نماز

نشست با اصحاب رسانه

پناهی گفت: رسانه یکی از مهمترین ابزار های بروز کنترل خط فکری یک جامعه است. خالی کردن این عرصه مهم و حیاتی یعنی واگذاری آن به دشمن و از دست دادن جامعه. ستاد اقامه نماز به مناسبت این دهه با اصحاب رسانه و خبرنگاران یازده کانال و خبرگزاری خبری مهم استان نشست برگزار کرده و سعی دارد با تعامل بیشتر با اصحاب رسانه، در این فضا نیز حضور پررنگ تری از خود برجای گذارد.

حضور در صدا و سیما

وی در ادامه گزارش عملکرد استان شرح داد: از فعالیت های ستاد در این دهه میتوان به حضور در شبکه استانی صداوسیمای آذربایجان غربی اشاره کرد. تببین اهمیت نماز، عوامل موثر سستی در نماز و همچنین اقدامات ستاد اقامه نماز استان در دهه ترویج معارف نماز و نیم سال اخیر از مواردی بود که در طول برنامه تبیین شد.

دوره مهدویت و انتظار در اداره کل راهداری

وی گفت: یکی دیگر از فعالیت های این ستاد در دهه ترویج معارف نماز، سخنرانی در دوره مهدویت و انتظار اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای بود که برای کارکنان برگزار شد. در این دوره به مواردی مانند ظهور، اصل رجعت، یهودیت و فعالیت های آنان در دوره آخرالزمان اشاره شد.

جلسات شورای اقامه نماز دستگاه های استان

پناهی ادامه داد: ستاد اقامه نماز استان با پیگیری بندهای تفاهم نامه منعقده مابین ستاد اقامه نماز و سایر دستگاه ها و ادارات و همچنین شرکت در جلسات شورای اقامه نماز دستگاه های استان، به پیگیری موارد و برنامه های نمازی، مفاد تفاهم نامه بومی و ملی پرداخته و اهمیت اقامه نماز و تبعات سستی در اقامه آن را تببین کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا