آذربایجان غربیاخبار

جلسه هم اندیشی مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، جلسه هم اندیشی مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی با نماینده ولی فقیه در استان، با هدف ساماندهی فعالیت ائمه جماعات در دستگاه‌های اجرایی، در روز شنبه شانزدهم تیر ماه برگزار شد.

در این جلسه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و مدیر ستاد اقامه نماز تشکیل شد، مصوبات مهمی در راستای ساماندهی فعالیت ائمه جماعات در دستگاه‌های اجرایی این استان، به تصویب رسید.

یکی از مصوبات کلیدی این جلسه، ابلاغ شیوه‌نامه یکسان‌سازی ائمه جماعات به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان تا تاریخ سی و یکم تیرماه سال جاری بود. بر اساس این مصوبه، از ابتدای سال جاری، قرارداد با تمامی ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی بر مبنای این شیوه‌نامه منعقد خواهد شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی تأکید کرد که دستگاه‌های اجرایی که در اجرای شیوه‌نامه یکسان‌سازی حق‌الزحمه ائمه جماعات کوتاهی کنند، به عنوان متخلف به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی معرفی خواهند شد. این اقدام قاطعانه، دستگاه‌ها را ملزم به رعایت دقیق مصوبات و احترام به حقوق ائمه جماعات خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: به منظور شفاف‌سازی و آگاهی کامل ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی از مفاد شیوه‌نامه یکسان‌سازی حق‌التبلیغ ائمه جماعات، جلسه‌ای با حضور رئیس دیوان محاسبات برگزار و مفاد شیوه‌نامه به صورت حضوری تبیین و ابهامات احتمالی رفع خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز در پایان این جلسه افزود :این مصوبات، گامی مهم در جهت ساماندهی فعالیت ائمه جماعات، پرداخت منظم و عادلانه حق‌الزحمه و حق‌التبلیغ آن‌ها و در نهایت، ارتقای جایگاه نماز در دستگاه‌های اجرایی استان آذربایجان غربی تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا