اخبارکردستان

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه دیواندره دیدار کرد

امام جمعه دیواندره: همه جامعه بویژه علما، دانشمندان، دانشگاهیان و آموزش و پرورش موظف هستیم که برای تربیت دانش آموزان و جذب آن ها به نماز کوشش کنیم و این را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم تا دانش آموزانی مسئولیت پذیر، امانت دار، شجاع و باتقوا برای آینده مملکت تربیت کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، بیست و هشتم آذر ماه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با ماموستا مرادی امام جمعه دیواندره دیدار و گفت و گو  کرد.

در ابتدای این دیدار ماموستا مرادی امام جمعه دیواندره ضمن خوشآمد گویی به مدیر ستاد اقامه نماز و همراهان گفت: از زحمات همه کسانی که برای اقامه نماز تلاش و کوشش می کنند قدردانی می کنم و ستاد اقامه نماز کار بسیار ارزشمند و وظیفه سنگینی برعهده دارد.

وی با اشاره به اهمیت نقش نماز در سازندگی انسان ها گفت: خداوند به وسیله نماز این فرصت را برای بندگان خود فراهم کرد تا بتوانند بدون واسطه با خدای خود راز و نیاز کنند و به عبادت خدا بپردازند، همانطور که خداوند در قرآن کریم وعده داده است، نماز به انسان ها آرامش می دهد و آن ها را از هرگونه زشتی و ناپاکی دور می کند.

ماموستا مرادی اظهار داشت: دشمن در سال گذشته در اغتشاشاتی که اتفاق افتاد بر روی دانش آموزان حساب ویژه ای باز کرده بود، ما باید هوشیار باشیم و آموزش و پرورش بیش از پیش به پرورش معنوی دانش آموزان اهتمام و توجه داشته باشد.

وی گفت: برای جذب دانش آموزان به نماز سرمایه گذاری کند و از همه ظرفیت های آموزش و پرورش و خانواده ها جهت اهل نماز شدن دانش آموزان استفاده کند.

وی افزود: آموزش و پرورش باید در جذب معلمان دقت لازم داشته باشد تا معلمانی با تقوا، اهل دین و مسئولیت پذیر جذب کند چون معلمین برای دانش آموزان نقش الگو دارند. اگر مدیر و معلمین مدرسه اهل نماز باشند قطعا برای جذب دانش آموزان به نماز تلاش می کنند و دانش آموزان هم آن ها را بعنوان الگوی خود قرار خواهند داد.

امام جمعه دیواندره گفت: همه جامعه بویژه علما، دانشمندان، دانشگاهیان و آموزش و پرورش موظف هستیم که برای تربیت دانش آموزان و جذب آن ها به نماز کوشش کنیم و این را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم تا دانش آموزانی مسئولیت پذیر، امانت دار، شجاع و باتقوا برای آینده مملکت تربیت کنیم.

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از زحمات امام جمعه دیواندره گفت: ستاد اقامه نماز سعی دارد برای پیشبرد برنامه های خود از نظرات و راهنمایی علما و بویژه ائمه جمعه حداکثر استفاده را بنماید و خود را نیازمند رهنمود این عزیزان می داند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز جمعه گفت: همه ما باید تلاش کنیم صفوف نماز جمعه پرجمعیت تر و حضور جوانان در این نماز کاملا مشهود باشد.

عظیمی با توضیحاتی درخصوص برنامه های ستاد اقامه نماز استان گفت: ستاد اقامه نماز در سرتاسر کشور علی رغم محدودیت هایی که از نظر امکانات اعم از مالی و انسانی دارد اما تلاش می نماید که با هماهنگی هایی که ایجاد می کند بستر لازم برای اهل نماز شدن همه و بویژه نسل نو فراهم نماید.

وی با اشاره به اجلاس سراسری نماز گفت: این اجلاس هر سال با پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سخنرانی رئیس جمهور برگزار خواهد شد و اجلاس امسال متمرکز بر نسل نو با محوریت دانشگاه، مسجد و مدرسه است لذا همه ما موظف هستیم که نوجوانان و جوانان را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم چون دشمن نسل نو را هدفگذاری کرده است تا اعتقادات و باورهای دینی آن ها را تضعیف نماید.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: تمام دستگاه های اداری موظف هستند نمازخانه ای مناسب در مکان مناسب داشته باشند و با تامین امام جماعت هر روز نماز جماعت را برپا کنند و ستاد اقامه نماز نیز بر این امر به دقت نظارت خواهد کرد.

عظیمی گفت: پیگیری نماز در آموزش و پرورش و دانشگاه ها از اولویت های ستاد اقامه نماز است و باید همه مسئولین در بحث توسعه و ترویج نماز به آموزش و پرورش کمک کنند لذا هماهنگ کردیم که ائمه جماعت ادارات در هفته حداقل یک روز در مدارسی که فاقد امام جماعت هستند نماز جماعت  اقامه کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با امام جمعه دیواندره دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا