اخبارایلام

جلسه کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام برگزار شد

با توجه به نزدیک بودن به ایام نوروز و لزوم بررسی وضعیت اماکن اقامه نماز،جلسه کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام با حضور اعضای کارگروه در روز سه شنبه ۹ اسفند ماه در محل دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام برگزار شد.

فیض‌اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدا گزارشی از وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ارائه کرد و گفت: بازدیدهای ما از ابتدای اسفندماه شروع شده است و طبق بازدیدهایی که داشتیم، برخی مساجد و نمازخانه‌ها نیاز به تعمیرات و نظافت داشته‌اند. بهداشت و نظافت نمازخانه‌ها، مساجد و مجتمع‌های بین راهی اهمیت فراوانی دارد و باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.

وی افزود: دستگاه‌های مختلف باید در این زمینه همکاری داشته‌ باشند. بقاع متبرکه استان در ایام نوروز میزبان تعداد زیادی از گردشگران خواهد بود و در این زمینه باید با اعزام روحانی جهت اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و همچنین مغرب و عشا از طرف اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مورد پیگیری قرار گیرد. جمعیت هلال احمر نیز با برپایی خیمه‌های نماز در ایستگاه‌های خود نماز جماعت را به پا دارد.

رضایتی اشاره کرد: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان و ایام عید نوروز در یک زمان هستند، مسافرین ما نباید دغدغه برپایی نماز داشته‌ باشند.مساجد بین راهی، نمازخانه‌های مجتمع‌های بین راهی، نمازخانه‌های پارک‌ها و اماکن گردشگری و بقاع متبرکه استان همگی باید در راستای خدمت به مسافرین نوروزی آمادگی لازم را داشته باشند.

ناصر نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه گفت: آنچه که ما را در این جلسه به دور هم جمع کرده است نماز است. انتظار ما این است که به امر نورانی نماز خیلی بیشتر از این‌ها توجه شود. زیرساخت‌هایی که در این جلسه مطرح شد باید طوری برنامه ریزی شود که بصورت دائمی مورد استفاده قرار گیرد. تابلوها، بیلبوردها، سرویس‌های بهداشتی و سایر نیازهایی که در این مدت در جهت رفاه مسافرین تامین می‌شود، همگی باید بصورت دائمی مستقر شوند.

این مقام مسئول اشاره کرد: تلاش ما باید به گونه‌ای باشد که فرهنگ استان را بهمراه شعاعر دینی و مذهبی خود به مسافرین بشناسانیم. در این مدت راهیان نوز نیز مهمان استان ما خواهند بود. در این راستا باید فضای مناسبی ایجاد شود تا آثار معنوی این سفر بیش از پیش حفظ شده و دارای اثر مثبت باشد.

وی اضافه کرد: در اماکن گردشگری و مذهبی سرویس‌های بهداشتی مناسبی باید نصب شده و نظافت آن‌ها در دستورکار قرار گیرد. در این راستا یک گروه نظارتی با عنوان کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام تشکیل خواهد شد و از امروز تا ۱۵ فروردین بصورت دائمی از این اماکن بازدید خواهند کرد.

جلسه کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام برگزار شد جلسه کارگروه بررسی وضعیت نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا