اخبارلرستان

کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان پرورشی آموزش و پرورش لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان پرورشی آموزش و پرورش استان لرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی در تاریخ بیست و دوم شهریور ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز در خصوص اهمیت شیوه های دعوت به نماز اظهار داشت: باید تلاش کنیم شناخت از خود را افزایش دهیم تا بتوانیم در عبادت خداوند نیز ساعی باشیم و دعوت به نماز نباید با مبانی سطحی به فرزندان آموزش داده شود بلکه باید به فلسفه خواندن نماز عمیق تر نگریسته شود.

چراغی عنوان کرد: روی آوردن به عبادت و معنویات از دیدگاه طب مزاج شناسی ، مزایای زیاد روحی و جسمی دارد که لازم است بدانیم و به فرزندانمان بیاموزیم و در دیدگاه های تربیتی سوق دادن نوجوانان و جوانان به سمت نماز و عبادت ، ایجاد شخصیت در فرزندان و به کارگیری از راهکارهای تشویقی در اولویت قراردارد.

وی گفت: آموزش نماز و پرورش روحیه مذهبی مناسب برای اقامه آن، ابتدا از خانه شروع می‎شود و خانواده نقش مهمی در انتقال فرهنگ نماز از خود بروز می‎دهد و  آنچه در مورد فرزند در گرایش به نماز مهم است، وجود انگیزه است و  زمانی آموزش نماز به توفیق می‎انجامد و قرین موفقیت می‎گردد که با احساس خوشایندی همراه باشد و  بدون تردید همه انسان ها به طور فطری استعداد و گرایش به نیایش دارند، اما آنچه که درباره کودکان و نوجوانان مهم است، چگونگی روش های آموزش و نحوه ارائه و انتقال این ارزش هاست.

برگزای کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان پرورشی آموزش و پرورش استان لرستانبرگزای کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان پرورشی آموزش و پرورش استان لرستانبرگزای کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه مربیان پرورشی آموزش و پرورش استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا