اخبارخراسان جنوبی

کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه اولیاء دانش آموزان دبیرستان هاشمی نژاد بیرجند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه اولیاء دانش آموزان مدرسه هاشمی نژاد بیرجند با حضور  مدرس بومی استان حجت الاسلام والمسلمین کامجو روز دوشنبه بیست و چهارم مهر ماه برگزار شد.

این کارشناس مذهبی در خصوص اهمیت شیوه های دعوت به نماز اظهار داشت: باید تلاش کنیم شناخت از خود را افزایش دهیم تا بتوانیم در عبادت خداوند نیزموفق باشیم و دعوت به نماز نباید با مبانی سطحی به فرزندان آموزش داده شود بلکه باید به فلسفه خواندن نماز عمیق تر نگریسته شود.

کامجو عنوان کرد: روی آوردن به عبادت و معنویات ، مزایای زیاد روحی و جسمی دارد که لازم است بدانیم و به فرزندانمان بیاموزیم.

مدرس بومی استان گفت: در دیدگاه های تربیتی سوق دادن نوجوانان و جوانان به سمت نماز و عبادت ، ایجاد شخصیت در فرزندان و همچنین اهمیت دادن به اقامه این فریضه الهی (نماز) و آشنا کردن فرزندان با آداب و اسرار نماز و تشویق به ادای این فریضه الهی در اولویت اولیاء باید قرارگیرد.

وی گفت: آنچه در مورد فرزند در گرایش به نماز مهم است، وجود انگیزه است و  زمانی آموزش نماز به توفیق میانجامد و قرین موفقیت می‎گردد که با احساس خوشایندی همراه باشد و  بدون تردید همه انسان ها به طور فطری استعداد و گرایش به نیایش دارند، اما آنچه که درباره کودکان و نوجوانان مهم است، چگونگی روش های آموزش و نحوه ارائه و انتقال این ارزش هاست. و تشویق کردن فرزندان و سخت نگرفتن بر آنها یکی از راههای شیوه  دعوت به نماز و عبادت است.

کارگاه شیوه های دعوت به نماز ویژه اولیاء دانش آموزان دبیرستان هاشمی نژادبیرجند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا