اخبارخراسان جنوبی

برگزاری کارگاه تخصصی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه مدیران مدارس بیرجند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، بیست سوم آبانماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کاظمی از مدرسین مرکز تخصصی نماز کارگاه تخصصی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه مدیران و روسای انجمن مدارس دوره دوم ابتدایی و دوره اول متوسطه شهرستان بیرجند  در دبیرستان هیات امنایی شهید راشدی بیرجند برگزار شد.

کارشناس ستاد اقامه نماز در این دوره به تشریح انواع دعوت فرزندان به نماز پرداخت و گفت: یکی از راه کار های موثر در جذب فرزندان هم سو نمودن و ابراز علاقه به فرزند است و دعوت به نماز زمانی موثر خواهد بود که این محبت در اوج باشد.

وی در ادامه به تشریح جایگاه نماز در سیره پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت و گفت: گلایه پیامبر اسلام(ص) از والدین و فرزندان آخرالزمان به جهت عدم اهتمام به فرایض دینی و نماز بوده است و عدم تعلیم جامع واجبات به فرزندان را عامل این گلایه عنوان می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظمی در ادامه به تشریح اولویت ها در تربیت فرزندان پرداخت و گفت: اولین تربیت، تربیت دینی است و اول تربیت دینی اقامه نماز است چراکه دینداری فرزندان حاصل دینداری والدین و اهتمام آنان به مسائل دینی است.

مدرس مرکز تخصصی نماز در ادامه به آیه شش سوره مبارکه تحریم اشاره و خاطر نشان کرد: خداوند متعال در این آیه حفظ خود و خانواده از آتش جهنم را متذکر شده است و نماز محکم ترین عامل در این حفاظت است.

کاظمی یکی از راه های جذب جوانان و نوجوانان اهمیت دادن پدران و مادران در محیط خانه و معلمین و مدیران مدارس در محل تحصییل الگو باشند برای دانش آموزان تا آنها به پیروی و الگو قردادن آنها به نماز تشویق شوند و وقتی که با نماز انس گرفتن از بیشتر خطراتی و ناهنجاریهای که امروزه در جامعه اتفاق می افتد در امان می مانند

برگزاری کارگاه تخصصی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه مدیران مدارس بیرجندبرگزاری کارگاه تخصصی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه مدیران مدارس بیرجند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا