اخبارکرمانشاه

کارگاه آموزشی نقش نماز در تربیت دینی فرزندان از منظر روانشناسی در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، کارگاه آموزشی نقش نماز در تربیت دینی فرزندان از منظر روانشناسی در روز چهار شنبه بیست و پنجم بهمن ماه در شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با مشارکت مجموعه توابع آنها، پست ، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت در کرمانشاه برگزار شد

در این کارگاه نیمروزه، محرازی مدرس روانشناس و استاد دانشگاه در باب اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز از نگاه روانشناسی و آثار آن در سلامت روح و روان مطالبی رابیان و اظهار داشت تربیت صحیح فرزندان یکی از بزرگترین و مهمترین الطاف خداوند است که سبب خوشبختی و سعادتمندی خانواده میشود، به همین دلیل در دین اسلام توجه خاصی به این مساله شده است.

این مدرس روانشناس خاطر نشان کرد: از نظر اسلام پدر و مادر مهم‌ترین نقش‌ها و وظایف را در رشد و تربیت فرزندان خود ایفا می‌کنند لذا از همان بدو ازدواج و حتی قبل از آن دستوراتی را برای الگو دهی به والدین جهت تربیت صحیح فرزندان داده و اجرای آن را بر عهده‌ی آن‌ها گذاشته است.

وی تصریح کرد :نقش خانواده در تربیت دینی کودک بسیار مهم است چون بیشترین وقت خود را در خانواده می‌گذراند. کودکان ۳ الی ۶ سال الگوی خود را همیشه از بین اعضا خانواده انتخاب می‌کند لذا اعضای خانواده، نقش تعیین کننده ایی در متدین شدن فرزندان دارند.

محرازی در ادامه بیان داشت: والدین زمانی می توانند رسالت آموزشی خود را در ارتباط با فریضه عبادی نماز به نحو مطلوب به انجام رسانند که هر یک نسبت به نقش آفرینی خود شناخت کافی داشته باشند و به خصوص درباره معارف و اسرار نماز و به کارگیری، اصول و روش های تربیتی در ارتباط با آموزش نماز به فرزند خود آگاهی های لازم را کسب نمایند.

کارگاه آموزشی نقش نماز در تربیت دینی فرزندان از منظر روانشنایس در کرمانشاه برگزار شد-3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا