اخبارفارس

کارگاه شیوه های جذب فرزندان به نماز برای کارکنان ارتش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در روز یکشنبه سوم تیر ماه، کارگاه شیوه های جذب فرزندان به نماز برای کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت الاسلام آموزگار از اساتید برجسته نماز استان در کوی سازمانی شهید صیاد شیرازی تیپ ۳۷ زرهی شیراز برگزار شد.

در ابتدای کارگاه شیوه های جذب فرزندان به نماز آموزگار گفت: امروز ما باید با زبان شعر، قصه، نقاشی و امثال آن، و همچنین تولید آثار هنری با کیفیت نسبت به ترویج نماز و آموزش آن به فرزندان همت کنیم. نماز آثار مثبتی در زندگی فردی و اجتماعی انسان دارد اما بعضاً ما نمی‌توانیم فرزندانمان را به نماز علاقه‌مند کنیم که علت آن به روش و شیوه آموزش ما بستگی دارد.

وی در ادامه گفت: نماز برای فرزند باید مانند غذا باشد، طوری که او خودش میل پیدا کند. اگر اثرگذاری ما در جذاب نشان دادن نماز ضعیف باشد ممکن است فرزند نیز تمایلی به اقامه آن پیدا نکند. شما باید بدانید که نماز اثر گذار چند ویژگی دارد، اول وقت خوانده شود، در مسجد و به جماعت خوانده شود و با حضور قلب خوانده شود.

آموزگار ادامه داد: وقتی بزرگی کاری را در وقت خاص از ما می‌خواهد، ادب حکم می‌کند در همان اولین لحظه آن را انجام دهیم تا آن بزرگ را شاد نماییم و ثابت کنیم که برای حرفش ارزش قائل هستیم چه برسد به آن که سود و فایده آن عمل به خود انسان برسد. در رابطه با بحث نماز هم همینطور است.

آموزگار در پایان گفت: دوره های آموزشی شیوه های جذب فرزندان به نماز قطعا تاثیر مثبتی در این روند دارد، در صورتی که والدین نیز خود مقید به این امر باشند.

کارگاه شیوه های جذب فرزندان فارس کارگاه شیوه های جذب فرزندان فارس کارگاه شیوه های جذب فرزندان فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا