اخبارخراسان رضوی

اختتامیه “شب شعر یاس کبود” در شهرستان تربت حیدریه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اختتامیه “شب شعر یاس کبود” به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در دانشگاه دولتی تربت حیدریه با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، قائم مقام فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار، مسئولین شهرستانی و شاعران منطقه، در روز شنبه بیست و پنجم آذرماه برگزار شد.

این مراسم با هدف توسه و ترویج فرهنگ نماز در بستر هنر توسط ستاد اقامه نماز با همکاری فرهنگ ارشاد اسلامی استان و نهادهای فرهنگی شهرستان با موضوعات نماز و حضرت زهرا(س)، نماز و خانواده، نماز و امام هشتم(ع) فراخوان داده شد که پس از دریافت اشعار شاعران منطقه توسط داوران بررسی و به برگزیدگان این مسابقه لوح تقدیری و هدایایی اهدا شد.

در این مراسم پس از خیرمقدم معاونت استاندار و فرماندار تربت حیدریه تعدادی از اشعار شاعران قرائت شد سپس قائم مقام فرهنگ ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه نماز و نقش تربیت آن و همچنین مقام اهل بیت مطالبی را بیان کرد و از ابتکار شهرستان که به نسل نو فرصت ارائه اشعار و قرائت آن را داده بود تشکر کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی یادآور شد: شعر خوب ابزاری برای توسعه فرهنگ نماز و ارزش های دینی و انقلابی می باشد باید شاعر علاوه بر علم و هنر از بینش و بصیرت لازم برخوردار باشند و بتوان در هر مقطع از زمان نقش خود را در قالب این هنر به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کند.

سبحانی نیا ضمن تشکر از همه شرکت کنندگان و قرائت کنندگان اشعار افزود: انتظار است اسرار و اهمیت نماز را با بصیرت در این هنر قرار دهید زیرا فرهنگی ماندگار است که در بستر هنر جریان یابد.

در پایان هدایا و لوح تقدیر شعرا برگزیده و همچنین فعالین در این فراخوان توسط مسئولین داده و از دانشگاه تربت حدیریه به دلیل میزبانی تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا