اخباریزد

اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط‌ عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، در روز سه شنبه هفتم آذرماه، اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد با حضور حجت الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان، زارع کمالی فرمانده سپاه الغدیر استان، فرماندار یزد، رئیس اتاق اصناف، مدیرکل میراث فرهنگی استان و آیت الله سیدکاظم مدرسی یزدی در دفتر وی برگزار شد.

این مراسم با هدف تجلیل از متولیان اقامه نماز اول وقت در بازار و ائمه جماعت مساجد و نمازخانه های مجتمع های تجاری شهر یزد و به همت بسیج اصناف، ستاد اقامه نماز و اتاق اصناف تشکیل شد.

اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد

حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: در ایام نه چندان دور گذشته بازاریان از متولیان اصلی اقامه نماز در سطح بازار بودند و در کلاس های حوزه علمیه حتی دروس خارج فقه را تحصیل می کردند.

وی در ادامه افزود: موضوع نماز اول وقت به خصوص در بازار بزرگ یزد همیشه تمدن ساز بوده است و کسبه برای اقامه نماز اول وقت مغازه را تعطیل نموده و در نماز حاضر می شدند لذا به واسطه این امر رزق و روزی فراوانی داشتند.

موسوی در پایان صحبت های خود گفت: نماز اول وقت مثل شاه کلید است که به هر قفلی می خورد و اگر به موقع اقامه شود همه مشکلات افراد برطرف می شود.

در پایان اجلاس به متولیان اقامه نماز اول وقت در بازار و ائمه جماعت مساجد و نمازخانه های مجتمع های تجاری هدایایی به رسم یاد بود اهدا شد و از خانواده شهید نماز، شهید عظیمی نیا تقدیر و تشکر شد.

 

اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد

اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد اجلاس نماز بازاریان و اصناف استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا