اخباریزد

نهمین اجلاس نماز استان یزد با پیام استاد قرائتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، در روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه، نهمین اجلاس استانی نماز یزد با پیام حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و با حضور نماینده ولی فقیه استان، مدیر ستاد اقامه نماز، فرمانده سپاه الغدیر، معاونین استاندار یزد، مدیران کل ادارات استان، دبیران ادارات و جمعی از مردم مومن استان در مصلی نماز جمعه شهرستان تفت برگزار شد.

قبل از شروع اجلاس به مدت یک ساعت میز های خدمت با حضور ۱۵ مدیر کل و ۳۰ معاون مدیر کل ادارات استان یزد با هدف بررسی و رفع مشکلات مردم شهرستان و استان تشکیل شد.

نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت برگزار شد

نهمین اجلاس استانی نماز ساعت ۹ صبح با قرائتی چند از کلام قرآن مجید توسط قاری نوجوان برتر استانی شروع شد.

نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت

آیت الله ناصری امام جمعه یزد خاطر نشان کرد: یکی از اسرار مهم نماز، توجه و اهمیت دادن به نماز اول وقت است که در روایات هیچ عملی مقدم بر آن دانسته نشده است. قرآن کریم بر محافظت از اوقات نماز تأکید کرده و این محافظت از نماز را از اوصاف مؤمنان شمرده و می‌فرماید: وَالَّذِینَ هُمْ عَلَى صَلَوَاتِهِمْ یُحَافِظُونَ

وی در ادامه گفت: اینهایی که نماز می‌خوانند ولی اشتباه می‌کنند و کار بد هم می‌کنند، از نعمت‌ها غافل هستند. نماز کامل «تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ» است. نماز با شرایطش مهم است. ما خم و راست می‌شویم و نماز می‌خوانیم ولی مثل انگورهای پلاستیکی است که روبروی تاکسی آویزان است.

آیت الله محمدرضا ناصری افزود: آموزش و پرورش و همه دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت باید بکوشند فرهنگ و هویت دینی و بخصوص نماز در کودکان و نوجوانان تقویت شود.

نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت برگزار شد

حجت الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: سال گذشته به برکت اجلاس کشوری نماز در ابرکوه حدود ۳۰۰ نفر از شهروندان برای بررسی مشکلات خود به این میز خدمت مراجعه کرده و مشکلات و مسائلشان از سوی مسئولان مورد بررسی و رفع قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: سال گذشته از ۱۶۰۰۰ متر مربع فرش سجاده ای مورد نیاز برای نمازخانه های مدارس استان، ۶۰۰۰ متر مربع آن تامین شد و ۱۰۰۰۰ متر باقی مانده هم به برکت نهمین اجلاس استانی نماز با قول یکی از مدیران تامین خواهد شد.

موسوی افزود: برای نخستین بار مجمع خیرین مسجدساز و نمازخانه ساز را در استان زیر نظر استاد قرائتی تشکیل دادیم و هدف این مجمع هم ساخت مسجد در محلات دور افتاده، تعمیر مساجد و نمازخانه‌ها و مسائل مختلف دیگر مرتبط با مساجد و نمازخانه‌ها بود.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در پیامی ویدیویی خطاب به برگزارکنندگان و حضار نهمین اجلاس استانی نماز یزد گفت: در عصر امروز با پیشرفت تکنولوژی و افراد باسواد، مشکل جوامع از بی سوادان نیست بلکه از باسواد هایی است که اهل دین و تقوا نیستند.

استاد قرائتی در ادامه با اشاره به اینکه استان دارلایمان یزد از موفق ترین استان ها در زمینه ترویج نماز هست گفت: نماز با تمام شاخص های زندگی و جامعه رابطه تنگاتنگی دارد، همانطور که در هشت سال دفاع مقدس ۹۵ درصد از شهدای ما بچه های مسجد بودند.

وی در پایان پیام خود ضمن یادآوری زحمات، ابتکارات و کار های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز استان یزد در راستای ترویج نماز گفت: روحانیون در استان تمرکز و اصل شان را بر روی بچه ها بگذارند، نشود که افراد بالای ۴۰ سال پیش نماز داشته باشند ولی قشر کم سن ما پیش نماز نداشته باشند.

و در پایان اجلاس از مدیران کل ادارات شایسته تقدیر ویژه با تقدیم هدایایی نفیس و لوح، تقدیر به عمل آمد و نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله ناصری اقامه شد.

نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت

 

نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت نهمین اجلاس استانی نماز یزد در شهرستان تفت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا