اخباریزد

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان یزد برگزار شد

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان یزد با حضور معاون معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نمازاستان یزد، دومین جلسه شورای اقامه نماز استان روز دوشنبه سی مرداد ماه با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری، فرماندار، رئیس ستاد اقامه نماز و دیگر اعضاء در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت کلام الله مجید، حجت الاسلام والمسلمین سید اکبر موسوی مدیر ستاد اقامه نماز در خصوص دستور کار جلسه مطالبی را بیان داشت و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد اقامه نماز استان، گزارشی از روند ارزیابی عملکرد ۱۴۰۱ دستگاه های اجرایی را ارائه دادند و نتایج دستگاه ها را تفصیلا بیان کرد.

در ادامه موسوی موضوع اجلاس استانی را مطرح کرد و ضمن ارائه توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده در این راستا، از اعلام آمادگی امام جمعه و فرماندار شهرستان تفت در خصوص برگزاری اجلاس استانی خبر داد.

وی افزود: در جلسات قبلی مقرر گردید تاریخ برگزاری نهمین اجلاس استانی ۲۵ آبان سال جاری مصادف با ورود مبارک امام رضا علیه السلام به شهرستان تفت باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بر لزوم تسریع در برنامه ریزی اجلاس استانی تاکید کرد و معاون استاندار در این زمینه دستور داد جهت تامین منابع مالی و پشتیبانی های لازم و تشکیل کارگروه های مختلف در جهت هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد بزرگ فرهنگی هرچه سریع تر فرماندار تفت جلسه ایی ویژه در این خصوص تدارک ببینند.

موسوی تشکیل فوری کارگروه  نظارت بر نماز خانه معادن و کارخانجات و شهرک های صنعتی با محوریت معاون توسعه مدیریت استانداری در هفته جاری و همچنین تقدیر از مدیرانی که در طرح دوشنبه های نمازی همکاری ویژه داشتند را درخواست کرد که مورد موافقت پارسائیان قرار گرفت.

در ادامه پارسائیان معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری در مورد اهمیت نماز در ادارات، مدارس و خانواده تأکید کرد و بیان داشت: همه ما باید پیگیر مصوبات جلسه اقامه نماز و پیش رفت در انجام مصوبات این جلسه مهم باشیم.

پارسائیان افزود: اعضای شورای اقامه نماز و مدیران کل استان ناظر مساجد و نماز خانه های استان اعم از بین راهی و درون شهری پارک ها و هتل ها و.. می باشند و عکس و گزارش مختصر را ارائه دهند.

وی گفت: جلسه با شرکت ذوب روی و مسولین مربوطه جهت حل مشکل آب مسجد امام خمینی(ره) و همکاری اوقاف در حل مشکلات باقی مانده مسجد حضرت امام انجام شود.

اختصاص یک جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و یک جلسه شورای عالی آموزش و پرورش استان به مبحث نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان از مصوبات این جلسه بود.

پارسائیان در مورد مراسم پیاده روی اربعین، ایجاد موکب فعال در محل مسجد طریق الرضا در خرانق و ایجاد حد اقل ۲ موکب فعال در مسیر یزد به شیراز همچنین تعمیر و تجهیز نمازخانه علی آباد جنب رستوران کمالی توسط استاندری و مدیر کل روستایی را مصوب کرد.

 

 

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان یزد برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا