یزد

جلسه کمیته نظارت بر مساجد بین راهی و سفرها نوروزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، شاه حسینی معاون توسعه مدیرت،منابع استانداری وسایر اعضا، جلسه کمیته نظارت بر مساجد بین راهی و سفرهای نوروزی صبح سه شنبه ۲ اسفندماه، در دفتر معاون توسعه منابع استانداری برگزار گردید.

جلسه با تلاوتی از آیات قرآن مجید شروع و در ابتدای جلسه شاه حسینی معاون توسعه مدیریت، منابع استانداری ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی، به تشریح برنامه ها و اقدامات لازم برای هرچه بهتر انجام دادن خدمات و آماده کردن و بستر سازی مناسب برای خدمت رسانی به انجام فریضه نماز عزیزان و مسافرین در ایام نوروز، راه های موصلاتی و همچنین ورودی و خروجی استان و همچنین شهرستانها تاکید کرد.

در ادامه جلسه موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تشکر از برگزاری این جلسه در خصوص  اهمیت و جایگاه نماز مطالبی را بیان کرده و گفت: باید برای نماز مسافرین تمهیدات لازم اندیشیده شود تا هر مسافری به راحتی دسترسی به نمازخانه داشته باشد.

وی در ادامه افزود: لازم است هر یک از دستگاه های اجرایی متولی  نمازخانه های راه های مواصلاتی به طور مشترک با ستاد اقامه نماز به منور رفع موانع و مشکلات از نمازخانه ها بازدید بعمل آورند و همچنین تمهیدات لازم جهت تجهیز و بهسازی نمازخانه ها به ملزومات ضروری ازجمله (فرش مناسب ، سیستم گرمایشی ، سیستم روشنایی ، مهر ، جا مهری ، جهت قبله نما ، قرآن و …) و تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی و وضوخانه ها در راه های مواصلاتی استان صورت پذیرد.

وی گفت: پیشنهاد می شود در بعضی از مراکز بین راهی که  مسافرین استقبال بیشتری دارند تمهیداتی اندیشیده شود که حداقل نماز مغرب و عشا به جماعت برگزار شود.

در این جلسه مقرر شد دستگاه های متولی یا (کارگروه)که از واحدهای تابعه در راه های مواصلاتی بازدید و نظارت دارند از ستاد اقامه نماز استان نیز جهت حضور در این بازدیدها دعوت بعمل آورند و همچنین دستگاه های متولی نمازخانه های راه های مواصلاتی گزارشی از بازدیدها و اقداماتی که در جهت رفع نواقصات نمازخانه ها انجام شده است به ستاد اقامه نماز گزارش نمایند.

در ادامه سایر اعضای جلسه نکته نظرات و پیشنهاد هایی را در جهت  خدمت به مسافرین محترم در ایام نوروز ارائه کردند.

 

کمیته نظارت بر مساجد بین راهی3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا