اخباریزد

اولین جلسه‌ ستاد خدمات سفر شهرستان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز دوشنبه دوم بهمن ماه، اولین جلسه‌ ستاد خدمات سفر شهرستان یزد با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، رابطین دستگاه های انتظامی، امنیتی، امدادی و معاونین مدیران کل اداراه میراث فرهنگی و راهداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، بیان کرد: برای استقبال از ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید و عید نوروز باید برنامه‌ریزی ویژه داشته باشیم زیرا همدان با پیشینه تاریخی و مذهبی غنی به عنوان شهر دارالعباده مورد توجه گردشگران و هموطنان است.

وی افزود: باید با همدلی و انسجام در سطح استان برای رفع نیاز مسافرین نوروزی تلاش شود و اماکن رفاهی که دارای شرایط مناسب و زیرساخت‌های لازم جهت خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی وجود دارد مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اماکن مورد نیاز جهت رفاه نمازگزاران، تشریح کرد: برای ارج نهادن به مقام شامخ نماز، اماکن رفاهی بین‌راهی باید مکان مناسبی را برای این منظور و خدمات دهی به نمازگزاران در نظر بگیرند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به کثرت نماز خانه های بین راهی در استان و لزوم رسیدگی و نظارت بر آنها، گفت: ما در استان ۳۰ مجتمع خدماتی، رفاهی و نماز خانه های بین راهی داریم ولی در رسیدگی و نگهداری از آنها کوتاهی می کنیم، بخصوص در مجتمع های میراث فرهنگی و گردشگری هزینه های زیادی شده ولی چون نگهداری نمی شوند رو به تخریب است، که باید مسئولین زیربط برای جلوگیری از حدر رفت سرمایه ملی در اسرع وقت اقدام کنند.

وی ادامه داد: اگر مشکل هزینه است و دستگاه های زیربط نمی توانند اقدامات شایسته ی انجام دهند در جلسه مطرح کنند تا اعتباراتی برای نگهداری و رسیدگی به نمازخانه های بین راهی تخصیص داده شود.

وی با بیان لزوم ارزیابی، افزود: ما باید جایگاه هایی یا سامانه ی در مسیر مسافرین قرار دهیم تا خدمات ارائه شده توسط مسافرین ارزیابی شود تا اشتباهات و ضعف های سالهای گذشته تکرار نشود و نقاط قوت تقویت شود.

 

اولین جلسه‌ ستاد خدمات سفر شهرستان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا