آذربایجان غربی

نشست هم اندیشی هسته های یاوران نماز در آذربایجان غربی برگزار شد

نشست هم اندیشی هسته های یاوران نماز در رده سنی جوانان حوزه خواهران

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه، نشست هم‌اندیشی یاوران نماز با حضور فعالین اجتماعی_دانشجویی در محل ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی برگزار گردید. این جلسه با هدف تقویت نقش نماز در زندگی نسل جدید و ساماندهی هسته های یاوران نماز در سطح استان تشکیل شد.

در این نشست، مشارکت یاوران نماز در ترویج فرهنگ نماز در میان نسل نو، مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفت. اعضای هسته مرکزی یاوران نماز تاکید نمودند با افزایش فعالیت‌های میدانی خود، به توسعه این حرکت فرهنگی کمک کنند.

در ادامه یاوران نماز متعهد شدند تا نظارت دقیقی بر مساجد و نمازخانه‌های دانشگاه‌ها داشته باشند و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسائل حوزه اقامه نماز و حضور اساتید و دانشجویان در اوقات نماز اول وقت را بررسی کنند. و همچنین از یاوران خواسته شد تا گزارشی کامل از وضعیت ساعات باز بودن درب‌های مساجد و نحوه اقامه نماز در دانشگاه و مساجد محلات خود تهیه کنند. مسئله کاهش حضور جوانان در مساجد در زمان نماز اول وقت به عنوان یک چالش مهم مطرح و بر حل آن تأکید شد.

و در پایان از یاوران نماز خواسته شد تا تمرکز بر نماز در محلات و مساجد داشته باشند و برای جلسه بعدی، با گزارش‌های میدانی و طرح های اجرایی و بدیع با آمادگی کامل حضور یابند و افراد فعال را شناسایی و برای شرکت در جلسات آتی دعوت کنند.

نشست هم اندیشی هسته های یاوران نماز در آذربایجان غربی برگزار شد.

در ادامه‌ی گزارش‌های مربوط به نشست یاوران نماز، با یکی از فعالان برجسته‌ی حوزه نماز، خانمی که در هسته‌ اصلی یاوران نماز استان فعالیت دارد، مصاحبه‌ای انجام شد.

در این گفتگو، شیخبگلو به سوالاتی در خصوص اهمیت نماز، تجربیات شخصی، چالش‌ها و راهکارها، برنامه‌ها و فعالیت‌های ترویجی، و نقش نماز در تربیت اخلاقی پاسخ دادند.

وی با بیان اینکه انتقال آرامش و احساس معنوی نماز به دیگران انگیزه‌ی اصلی‌شان برای فعالیت در این عرصه است، تأکید کردند که نماز تنها یک تکلیف شرعی نیست، بلکه فواید متعددی برای انسان دارد.

وی در ادامه نماز را یاد خدا و رکن اساسی دین اسلام دانستند و اشاره کردند که اقامه‌ی نماز، هم در این دنیا و هم در آخرت، نجات دهنده انسان است.

در ادامه، شیخبگلو، به فعالیت های خود در مناطق کم برخوردار اشاره کرد و گفت: در راستای ترویج نماز، برگزاری جشن تکلیف و آموزش مبانی دینی در مناطق کم‌برخوردار و فضاسازی نمازخانه‌های مدارس را از جمله فعالیت‌های خود برشمردند.

وی در پایان، قرار دادن نماز در اولویت زندگی روزمره، بر لزوم رسیدن به درک و فهم عمیق از اهمیت آن تأکید کردند و نقش نماز در تربیت و پرورش اخلاقی جوانان را بسیار مهم دانسته و تأکید دارند که نماز می‌تواند به حفظ اخلاقیات کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا