زنجان

دوره آموزشی طرح معراج در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان دوره آموزشی تربیتی معراج ویژه دانشجو معلمان پردیس های الزهرا و شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان استان زنجان برای ورودی های سال ۹۸ و ۱۴۰۱ از مورخه ۲۱ اردیبهشت ماه لغایت ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

در این دوره تعداد ۲۳۰ نفر دانشجوی دختر و ۱۱۰ نفر دانشجویی پسر به طور جداگانه شرکت کرده بودند.

دوره معراج که با همت و همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان زنجان برگزار شد؛ با هدف بصیرت افزائی و توانمندسازی دانشجو معلمان در موضوع نماز و توسعه مشارکت و نقش آفرینی دانشگاهیان بویژه دانشجو معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ نماز برگزار گردید.
از دیگر اهداف این دوره پاسخ به شبهات در مورد نماز و بسط و گسترش فضای تحللی، تبیین، آزاداندیشی و نظریه پردازی در حوزه نماز بود.

یکی دیگر از اهداف این دوره شناسائی و معرفی تجارت و ایده های برتر در زمینه نماز و برگزاری نمازهای با شکوه در دانشگاه می باشد.

طرح مذکور طبق تفاهم نامه فی مابین ستاد اقامه نماز کشور و دانشگاه فرهنگیان بصورت مشترک و با تدریس اساتید مرکز تخصصی نماز قم اجرا گردید.

مدت آموزش طرح معراج ۱۶ ساعت حضوری با سرفصل های ؛ نمازشناسی و نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، شیوه های دعوت به نماز، آداب و اسرار نماز و نماز و بندگی، تفسیر آیات نماز و نقش نماز در تحکیم خانواده و سبک زندگی و پرسمان ( مهارت های پاسخگوئی در شبهات نماز) می باشد.

در پایان دوره به شرکت کنندگان در دوره گواهینامه پایان دوره اعطاء خواهد شد.

دوره آموزشی طرح معراج در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان زنجان برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا