اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان زرندیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان زرندیه، در روز دوشنبه بیست و هفتم شهریور ماه با ریاست ابوالقاسم مهری فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام عبدالمجید مجدی زاده امام جمعه پرندک، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه مهری فرماندار شهرستان زرندیه ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و خیر مقدم به اعضاء حاضر در جلسه، گفت: آثار نماز و اهمیت اقامه نماز به ویژه نماز جماعت بر همگان روشن است، برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، نماز و مهدویت، باید کارهای پژوهشی در سطح شهرستان انجام شود و با توجه به استعدادهای خوب و مذهبی زیادی که در شهرستان وجود دارد راه کارهای مناسب برای رونق فرهنگ اقامه نماز ارائه شود.

وی افزود: به دلیل اهمیت فریضه نماز و با هدف افزایش مستمر آگاهی مدیران نسبت به آثار، آداب و احکام نماز، مدیران و معاونین در جلسات شورای اقامه نماز حضور داشته و از اعزام نماینده خودداری کنند و یک نماینده متعهد، برای پیگیری امور مربوط به نماز به دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان معرفی کنند.

سپس حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و تقدیر و تشکر از مجموعه فرمانداری شهرستان زرندیه، مطالبی را در خصوص اهمیت و آثار نماز بیان کرد و گفت: یکی از آثار نماز، آرامش روح و روان انسان است و بهترین را آرامش، توجه به مالکیت الهی و یاد قیامت است.

وی افزود: از آیه ۱۴ سوره طه برمی آید که هدف اصلی از احیای نماز در قرآن، زنده نگه داشتن یاد خداست که باعث می شود هر امر باطلی به فراموشی سپرده شود.

رودبارانی در ادامه این جلسه گفت: امیدواریم تمامی اعضاء شورای اقامه نماز، زمان برگزاری جلسات را طوری برنامه ریزی و هماهنگی کنند که با وقت اذان تداخل نداشته باشد تا همکاران بتوانند در نماز جماعت شرکت کنند و نماز باشکوهی در آن اداره اقامه شود.

وی بیان کرد: ستاد اقامه نماز استان برای اعزام مدرس و مربیان، جهت برگزاری دوره ها و نشست های نماز ویژه کارکنان و خانواده ها در سطح روستاها و بخش های شهرستان آمادگی کامل را دارد.

 

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان زرندیه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا