کرمانشاه

فعالیت های ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۱ تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کرمانشاه؛ علی مولوی مدیر ستاد  اقامه نماز استان  طی گفتگویی فعالیت های سه ماه چهارم  سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

مولوی  ابتداء  ضمن تشکر از روابط عمومی و همه عزیزانی که در راه توسعه و ترویج  و اعتلای فرهنگ  معنوی نماز تلاش می کنند، گفت: در  راستای برنامه های ابلاغی ستاد مرکز و به منظور تحقق رهنمود های  امام خامنه ای (مد ظله العالی ) به اجلاس های سراسری نماز با اهداف بهره مندی از مشارکت عمومی  در فرآیند اجرای برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز، ستاد استان  در سه ماهه چهارم  سال با استفاده مناسب از ظرفیت استان برنامه های نمازی خود را دنبال نمود که اهم این فعالیتها به اختصار تقدیم میگردد .

علی مولوی اظهار داشت جلسه شورارای اقامه نمازادارات کل در مرکز استان و در شهرستانهای تابعه بصورت روتین و فصلی و بعضا بصورت فوق العاده نیز طبق جداول زمانبندی شده با حضور اعضاء و گاها میهمانان به فراخور موضوع برگزار شده است

شورای اقامه نماز اداره کل بیمه کرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز شرکت برق منطقه ای غرب استان کرمانشاه -3

شورای اقامه نماز اوقاف-2

شورای اقامه نماز گیلانغرب-4

مدیر ستاد استان اعلام داشت: به منظور آشنایی نو مکلفان با سن تکلیف و انجام واجبات الهی؛ برنامه های متنوعی در سطح استان کرمانشاه چه مرکز استان و چه شهرستانهای تابعه ازجمله برگزاری باشکوه مراسمات معنوی جشن تکلیف با حضور آیت الله علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه؛مسئولین آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز؛ اولیاء و فرهنگیان و همچنین درشهرستانهای تابعه با انجام برنامه های متنوع وباحضور ائمه جمعه و مسئولین برای دانش آموزان مکلف  دختر و پسر برگزار شد.

جشن تکلیف دختران کرمانشاه-1

جشن تکلیف پسران کرمانشاه -2

جشن تکلیف دختران کرمانشاه -3

جشن تکلیف دختران گیلانغرب -4

مولوی از برگزاری اجلاسهای نماز با برنامه های متنوع در سطح استان و شهرستانهای تابعه به عنوان یکی دیگر از برنامه های تاثیر گذار در امر تبلیغ و ترویج فرهنگ نورانی نماز یاد کرد.

اجلاس نماز گیلانغرب -2 ) (1)

اجلاس نماز گیلانغرب -2 ) (2)

اجلاس نماز گیلانغرب-3

حجت الاسلام مولوی خاطر نشان کرد: در ادامه برنامه های فرهنگی؛ نشست های  تخصصی با اقشار تاثیر گذار جامعه از جمله دانشجویان، اساتید آنان، مدیران و معاونین پرورشی، آموزگاران پایه سوم دختر ابتدایی، آموزشیاران نهضت، جوانان امداد گر،مربیان پیش دبستانی و همچنین  به منظور امتداد برنامه های نماز جلساتی با حضور روسای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران مراکز دهستانها  از دیگر برنامه های انجام گرفته این ستاد می باشد .

نشست تخصصی نقش اولیاء و مربیان دانش آموزان پیش دبستانی در تربیت دینی -1کودکان

نشست تخصصی نقش اولیاء و مربیان دانش آموزان پیش دبستانی در تربیت دینی کودکان-4

نشست تخصصی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی گیلانغرب با موضوع نماز -4

 

نشست تخصصی اولیاء ومربیان -3پیش

مولوی تصریح کرد: به منظور تشویق و ترغیب دیگران به امر اقامه نماز همواره به مناسبتهای مختلف از فعالان و خادمین نمازدر سطح ادارات، مساجد، مدارس با حضور مسئولین به نحو شایسته تجلیل بعمل آمده است .

تجلیل از فعالان و خادمین نماز -1

تجلیل از فعالان و خادمین نماز -3 (2)

تجلیل از فعالان و خادمین نماز -3 (1)

وی افزود: در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ نورانی نماز و بیان بخشهایی از فعالیتهای نمازی و معرفی برنامه های ستاد با رسانه های محلی و استانی نیز مصاحبه های انجام گرفته است.

مدیر ستاد استان اظهار داشت: در این مدت مسابقاتی از جمله، فجر تا فجر،  مسابقه فرهنگی هنری  شمارش نعمت و نمایش نعمت به منظور تقویت حس سپاسگزاری دانش آموزان از خداوند بخاطر نعمتهای فراوانی که به ما ارزانی داشته است و در راستای توسعه و ترویج و تعمیق فرهنگ اقامه نماز برگزار و به نفرات برتر هدایایی تقدیم شده است.

مسابقه شمارش نعمت نمایش نعمت

مولوی افزود؛ به منظور توانمند سازی قشر های موثر؛ جلسات آموزشی چه در سطح شهرستانهای تابعه با حضور مدرسان بومی ودر سطح استان نیزبا حضور اساتید مرکز تخصصی نمازقم دوره های طرح کلید بهشت، نهضت سواد آموزی، دوره های  آموزشی مربیان دین و زندگی، امامان جماعت مدارس، معلمان پایه سوم ابتدایی دختران برگزار شد.

دوره آموزشی امامان جماعت روحانی کرمانشاه -3

 

دوره آموزشی دبیران دین و زندگی کرمانشاه-1

 

حجت الاسلام و المسلمین مولوی؛  بررسی عملکرد ادارات و ارگانها و بازدید از مساجد و نماز خانه های بین راهی محور های مواصلاتی استان  توسط گروه های ارزیابی را از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز کرمانشاه  عنوان کرد.

بازدیراز نماز خانه های بین راهی گیلانغرب-3-

بازدیراز نماز خانه های بین راهی گیلانغرب-2-

بازدیراز نماز خانه های بین راهی گیلانغرب-1

مدیر ستاد اقامه نماز استان؛ در پایان از آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، استاندارکرمانشاه، مسئولین  استانی،کارشناسان ستاد و دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای تابعه و  همه خادمین اقامه نماز تقدیر و تشکر کرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا