قزوین

برگزاری جشن تکلیف متمرکز ۱۰۰ نفر از دانش آموزان دختر منطقه ضیاءآباد استان قزوین

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، روز یکشنبه  هشتم بهمن ماه  مراسم جشن بندگی ۱۰۰نفرازدانش آموز دختر منطقه ضیاءآباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین خداوردی امام جمعه منطقه، ایرج شهسواری رئیس آموزش و پرورش و حمعی از معاونین و مسئولین منطقه ضیاءآباد شقاقی برگزار گردید.
در این مراسم معنوی دانش آموزان دختر ۸ واحد آموزشی شهری و روستایی به صورت متمرکز در حسینیه حضرت قاسم(ع) به سن تکلیف رسیدن خود را جشن گرفتند و سایر دانش آموزان دختر منطقه نیز در مدارس خود آغاز فصل بندگی و عبادت پروردگار را گرامی داشتند .

جشن تکلیف متمرکز مدارس منطقه  ضیاءآباد با برنامه های شاد وجذاب ویژه دانش آموزان دختر پایه سوم دبستان  و حضور گروه تئاترعمو روحانی همراه با پخش از رسانه ملی استان قزوین در حسینیه حضرت قاسم(ع) شهر ضیاءآباد برگزار شد .

حجت الاسلام خداوردی امام جمعه منطقه در این مراسم به اهمیت سن تکلیف ، انجام واجبات و ترک محرمات بعد از سن تکلیف اشاره نمود و نکاتی در مورد مسائل دینی،شرعی و احکام برای دانش آموزان بیان داشت .

امام جمعه نکاتی نیز در مورد شرایط خواندن نماز ،شرح مراحل ترتیب وضو ،تاکید به برپایی نماز اول وقت ، گرفتن روزه و انجام واجبات دینی ،حفظ حجاب اسلامی به عنوان بهترین زینت ها اضافه داشت .

ایرج شهسواری رئیس آموزش و پرورش منطقه به مسائلی در مورد سن تکلیف واهمیت برپایی جشن در این سن اشاره نمود و عنوان داشت: این جشن از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می کند که برای هر فردی در طول زندگی فقط یک بار اتفاق می افتد و به هیچ وجه تکرار نمی شود ولی جشن ها و مراسماتی که فرد در زندگی می گیرد می‌توانند چندین بار تکرار شوند.

شهسواری افزود: انجام فرایض دینی بعد از سن تکلیف و شرکت حداکثری دانش آموزان در نماز جمعه مورد تاکید است.

 شقاقی رئیس اداره قرآن،عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این مراسم با اشاره به نقاط مثبت و بسیار مهم برپایی جشن تکلیف برای دانش آموزان اظهار داشت:حضور اولیا به همراه دانش آموزان و دانش آموزان پایه های بالاتر و همراهی آنها با اجرای برنامه ها و نمایش هایی مخصوص با موضوع سن تکلیف باعث آشنایی دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیدن می شود و اشتیاق به انجام واجبات دینی را در آنها بیشتر می کند  .

این مقام مسئول افزود : برپایی نماز جماعت در مدرسه و ارتباط بین مسجد،مدرسه و خانه در برپایی نماز و تاکید به اهمیت نماز و تشویق و ترغیب دانش آموزان برای شرکت در نماز جماعت در تربیت دانش آموزان بسیار موثر هستند .

 برپایی دو رکعت نماز شکر ؛ خواندن سوگند نامه توسط دانش آموزان و بستن پیمان با خدای خود که بعد از این به دستورات خداوند عمل کرده و واجبات دینی را انجام داده  و ترک محرمات کنند از برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

در پایان مراسم هدیه ای به رسم یادبود توسط ریاست اداره به همه دانش آموزان حاضر در این محفل معنوی داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا