اخبارلرستان

نشست هم اندیشی اجرای پویش همراهان سفر ایمن استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، جلسه ای به صورت ویدیو کنفرانس با حضور دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان ،رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، حجت الاسلام ناصری رئیس ستاد اقامه نماز سازمان راهداری، در تاریخ هفتم اسفنده ماه در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهارداشت: ۶۰۰ مجتمع خدمات رفاهی درحال ساخت است که با تکمیل آن ها تعداد مجتمع خدمات رفاهی در کشور به ۱۵۰۰ عدد می رسدکه می توان گفت در فاصله هر ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر یک نقطه امن و مناسب برای اقامه نماز مسافران وجود دارد.

وی ادامه داد: در راستای نظارت بیشتر بر مجتمع های خدمات رفاهی ، پیگیر هستیم تا ابزار قانونی برای برخورد با مجتمع های متخلف کسب کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در نشست هم اندیشی اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن اظهار داشت: وضعیت مجتمع های رفاهی در محورهای مواصلاتی و همچنین نمازخانه های بین راهی در طول ایام سال مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد و با توجه به نزدیک شدن به سال جدید این نظارت ها تشدید می شود.

حجت الاسلام چراغی عنوان کرد: اپلیکیشن راه نماز به جهت دسترسی آسان مسافران راه‌اندازی شده‌ است که به ‌زودی اطلاعات نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی در این نرم‌افزار بارگذاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در نمازخانه‌ها بین راهی است نبود متولی است، تصریح کرد: در طول سال در ایام اربعین و سفرهای نوروزی مشکل خاصی نیست اما متأسفانه بعد از ایام به‌خاطر نبود متولی مشخص مشکلات مذکور به وجود می‌آید.

 

نشست هم اندیشی اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمننشست هم اندیشی اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا