آذربایجان شرقیاخبار

همایش فصلی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، همایش فصلی دبیران نماز شهرستان ها با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان و سایر کارشناس های ستاد روز چهارشنبه یکم آذر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری” در جمهوری اسلامی، هر جا که قرار گرفته‌اید، همان‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه‌ی کارها به شما متوجه است” گفت: مسئولیت پذیر باشید ولی سلیقه ای عمل نکنید، کارهای فرهنگی زیادی هست که باید انجام بشه ولی سعی کنید دستورالعمل هایی که از ستاد مرکز به ما ابلاغ می شود در اولویت قرار بدهید.

وی با تبین آیه ۲۵۶ سوره بقره، افزود: بعضی ها آیه لا اکراه فی الدین را اختیار در انجام واجبات می دانند که این اشتباه بزرگی است، چرا که در ادامه می فرماید” قد تبین الرشد” و در آیه ۱۹ سوره آل عمران خدا تنها اسلام را دین مورد تایید معرفی می کند، پس در ادارات و سازمانها که بعضی ها این شعار را می دهند، باید متوجه شده و اقامه نماز را یک وظیفه شرعی و قانونی خود بداند.

حجت الاسلام صابر به توضیح سامانه سجاده و نحوه بارگزاری مستندات و ارزیابی ادارات، گفت: در وظایف خود نهایت دقت را داشته باشید تا حق اداره ای ضایع نشود چرا که حق الناس است.

حجت الاسلام بابایی به تشریح برنامه های فرهنگی و دوره های آموزشی پرداخته و دستورالعمل های ستاد مرکزی را به دبیران ابلاغ کرد.

فروتنی با تاکید بر برگزاری جلسات شورای اقامه نماز در شهرستان ها، گفت: جلسات شورای اقامه نماز دستورالعمل هایی دارد که باید طبق آن برگزار شود، صورت جلسه و مصوبات به ستاد فرستاده شود. در هر فصل بصورت منظم از نمازخانه ها بازدید کنید و نسبت به رفع نواقص و کمبود ها اقدام کنید.

همایش فصلی دبیران نماز شهرستان های آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا