اخبار

دیدار دانشجو معلمان استان یزد با رئیس ستاد اقامه نماز کشور

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در یزد: نماز باید مهم شمرده شود/تحصیلات در دانشگاه‌ها تنها به اخذ مدرک منحصر نشود

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: تربیت چهره به چهره برای باورپذیری جایگاه نماز بیشتر از یک گفتمان یا سخنرانی عمومی در صدا و سیما برای چندصد میلیون نفر تاثیرگذار است.

وی اظهار داشت: نماز باید مهم شمرده شود چراکه که قبولی نماز پیش زمینه قبولی طاعات دیگر است.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بر بهره گیری از مفاهیم قرآن کریم تاکید و خواستار تبیین و تفسیر این کتاب آسمانی در بین قشر نوجوان و جوان جامعه شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نیاز به یک تحول اساسی دارد، گفت: اینکه یک دانشجو در کنار تحصیل مهارتی نمی‌داند، ضعف محسوب می‌شود؛ لذا فرد باید در زمان تحصیل در کنار آموزش و مباحث تحصیلی، مهارتی فراگیرد و البته تحصیلات در دانشگاه‌ها باید مهارت‌محور باشد و تنها به اخذ مدرک منحصر نشود.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بر پاسخگویی به شبهات دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: درس تعلیمات دینی باید بتواند به شبهات دانش آموزی پاسخ دهد و این کلاس پاسخگوی شبهات دانش آموزان در زمینه‌های مختلف ازجمله اعتقادی باشد.

این مفسر قرآن با بیان توصیه‌هایی خطاب به معلمان تأکید کرد: ندانستن عیب نیست؛ لذا در پاسخ به دانش‌آموزان گفتن کلمه «نمی‌دانم» اشکالی ندارد و می‌توانند بعد از پرس‌وجو از منبع مطلع و آگاه پاسخگو باشند. معلم از آموزش برخی علوم بی‌مورد بپرهیزد چراکه برخی موارد به درد کسی نمی‌خورد. حرف‌هایی که می‌زنید باید مورد نیاز باشد این است که باید بدانیم چه چیزی را برای چه کسی می‌گوییم و لذا هر چیزی برای هر کسی مناسب نیست.

قرائتی در پایان گفت: مسئله بعدی شاد بودن است، هنگام آموزش خنده و شادی را با کار ترکیب کنید تا اثربخش‌تر باشد. یادگیری با خنده و شادی بسیار ماندگار و تأثیرگذار است. همچنین سعی کنید لباس تیره نپوشید. رنگ تیره اثر بدی برای فراگیر دارد و رنگ شاد و ساده بسیار مفید است. قرآن نیز گاهی با یک هدف چند چیز متنوع را در کنار هم آورده است مثلاً در جایی شتر و آسمان را کنار یکدیگر می‌گذارد تا یک مفهوم را برساند و از این طریق تنوع بخشیده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا