اخبارکرمان

نماز عید سعید قربان در کرمان اقامه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، نماز عید سعید قربان صبح  امروز دوشنبه بیست و هشتم  خرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی، در مصلی امام علی (ع) کرمان اقامه شد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز عید سعید قربان  ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی به سخنی از امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: کسی که تقوای الهی او را بزرگ کرد هیچ‌ وقت کوچک نکنید و کسانی که فقط با تکیه بر دنیا بزرگ شدند در جهت تقویت آنها قرار نگیرید.

وی با بیان ابنکه براساس روایت معصوم سه گروه از مردم در روز قیامت به خداوند نزدیکتر هستند، افزود: نخست کسانی هستند که در هنگام خشم و در همه حالات، خود نگهدار باشند و خشم آنها را از بندگی خداوند خارج نمی‌کند. گروه دوم کسانی هستند که وقتی در جایگاه قضاوت قرار می‌گیرند خلاف عدل و حق اقدام نمی‌کنند و کاملاً در صراط مستقیم و خط تقوا حرکت می‌کنند. گروه سوم نیز افراد حق‌گو در همه شرایط هستند و منفعت محور نیستند.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم با تبریک عید قربان، گفت: از آنجا که اسلام دین اجتماعی است، جمع شدن و در کنار هم قرار گرفتن مردم و نزدیک شدن دل‌های مردم به هم بسیار مورد توجه دین است لذا توجه به نزدیکان، احترام به همسایگان، دست‌گیری از نیازمندان روزانه در کنار هم جمع شدن در نماز جماعت، هفتگی جمع شدن با محوریت نماز جمعه اجتماع تشکیل دادن و جمع شدن در نمازهای عید فطر و قربان اهمیت بسیاری دارد.

وی موسم حج و جمع شدن مسلمانان حول یک کانون وحدت یعنی خانه خدا و عمل حج را مهمترین اجتماع مسلمانان دانست و اظهار کرد: از همه بلاد اسلامی در این مراسم حضور یافته و سفیران و مسئولان امت اسلامی در کنار هم جمع می‌شوند و امت واحد اسلامی را به تصویر می‌کشانند و این توجه اسلام به همراه شدن و اجتماع را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی با تأکید بر اینکه امروز جهان اسلام بیش‌از هر زمان نیاز به وحدت و همدلی دارد، تصریح کرد: امروز غزه در آتش است و روزی نیست که کودکان و زنان غزه شهید نشوند اما بدانید که پیروزی نزدیک است و حماس در آینده نزدیک در کنار جهاد اسلامی جشن پیروزی را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برائت از کفار و مشرکین باید فراتر از مسلمانان و موسم حج رود، ادامه داد: امروز فقط برائت از ظالمین در دستور کار ما نیست بلکه انسان‌های آزاده‌ای هستند که اگرچه در غرب زندگی می‌کنند اما برای پرپر شدن مردم غزه دل می‌سوزانند و این پیام بزرگ اسلام به برکت خون شهدای غزه جهانی شده است و هر انسان آزاده و انسان‌دوستی در کنار مسلمانان قرار می‌گیرد و فریاد برائت سر می‌دهد.

امام جمعه کرمان در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو موضوع مشارکت و حضور حداکثری را مهم دانست و اظهار کرد: هرچه مشارکت بالاتر باشد دولت قوی‌تری شکل می‌گیرد و توان جمهوری اسلامی در صحنه بین‌اللملی بیشتر می‌شود. امروز به رئیس‌جمهوری قوی، عملیاتی، تراز، مطیع ولایت، شیفته خدمت به مردم و یک انسان آزموده نیاز داریم تا راه رئیس‌جمهور شهید را در نهضت خدمت‌رسانی ادامه دهد و مردم نیز باید انتخاب اصلح داشته باشند.

اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی امام علی (ع) کرماناقامه نماز عید سعید قربان در مصلی امام علی (ع) کرمان

اقامه نماز عید سعید قربان در مصلی امام علی (ع) کرمان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا