اخبار

جلسه سخنرانی با عنوان «انقلاب اسلامی، فرصت ها و تهدیدها» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر و سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی، جلسه سخنرانی با محوریت «انقلاب اسلامی، فرصت ها و تهدیدها»، در روز چهارشنبه، ۱۲ بهمن ماه در سالن اجتماعات ستاد اقامه نماز به صورت حضوری و در سراسر کشور به صورت وبینار ویژه کارکنان ستاد و بنیاد برگزار شد.

جلسه سخنرانی دهه فجر

حجت الاسلام و المسلمین مصلحی عضو هیات امنای ستاد اقامه نماز و وزیر اسبق اطلاعات، در این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نکاتی را پیرامون امامت و ولایت و مسیر پیروزی انقلاب ارائه کرد.

وی با اشاره به تمدن های به وجود آمده در دنیا مانند اتحاد جماهیر شوروی و کمونیست، گفت: این تمدن ها ادعای اداره دنیا را داشتند ولی به سرانجام نرسیدند و فرسوده شدند.

حجت الاسلام حیدر مصلحی گفت: تنها تمدنی که مانند شیر خفته است و اگر بیدار شود لیبرالیسم و نظام سرمایه داری غربی را از پا در می آورد نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: انقلاب های متعدد و مختلفی در دنیا اتفاق افتاده است، اما بعد از چند سال توسط استکبار جمع شد، اما تنها انقلابی که با توکل به خدا در حال فتوحات زیادی است انقلاب اسلامی است.

مصلحی با اشاره به سخنان امام خمینی گفت: به فرموده امام این قرن، قرن غلبه اسلام است و این اتفاق در مسیر انقلاب اسلامی در حال رخ دادن است.

وزیر اسبق اطلاعات با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمود آمریکا رو به افول است، گفت: در آینده، دین اسلام قلب اروپا و آمریکا را فتح خواهد کرد.

وی یادآور شد: مقالات متعددی وجود دارد که در خصوص فروپاشی آمریکا نوشته شده است و در اغلب آنها عامل فروپاشی آن را انقلاب اسلامی عنوان کرده اند.

مصلحی افزود: در طول ۴۴ سال انقلاب اسلامی، تهدیدات مختلفی در این انقلاب وجود دارد و از ابتدای انقلاب بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داریم.

جلسه سخنرانی دهه فجر

عضو هیات امنای ستاد تصریح کرد: با بررسی در وضعیت کشورها متوجه خواهیم شد که با ترور شخصیت های معروف آن کشورها چه اتفاقی افتاده است و از بین رفته اند، ولی این مورد در انقلاب اسلامی دیده نشده است

حجت الاسلام مصلحی عنوان کرد: بعد از تهدید ترور، ۸ سال دفاع مقدس بود که تمامی استکبار در مقابل ایران ایستادند که ایران هیچ گونه امکاناتی نداشت و امام خمینی ملت را پای کار آورد و بیش از ۲۰۰ هزار شهید پای انقلاب خون دادند.

وی با بیان اینکه بعد از دوران دفاع مقدس تهاجم فرهنگی شروع شد و هزینه سنگینی پای نظام اسلامی نوشته شد، تصریح کرد: این هجمه هابا رهبری ولایت و تدبیر آگاهانه، برای غرب نتیجه ای نداشت.

حیدر مصلحی افزود: انواع تهاجم ها از اول انقلاب متوجه نظام جمهوری اسلامی بود از جمله تهاجم نظامی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ترکیبی که به حمدالله تا به حال به سرانجام نرسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در ادامه گفت: ولایت و امامت در مسیر اقتضای زمان حرکت می کند، همانگونه که در زمان امام حسن و امام حسین علیهم السلام نیز اینچنین بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت پیشرفت علم گفت: منشا علم در مسیر امامت ائمه علیهم السلام است و در حال حاضر پیشرفت های علمی کشور در روی نقطه اوج خود می باشد.

مصلحی افزود: دشمن به دنبال شناسایی نخبه های کشور هست و در صدد از بین بردن آنان است و باید تلاش کنیم در دنیای پیشرفت علوم، با علوم اسلام و علوم امام صادق و امام باقر علیهم السلام هم سو باشیم.

این مقام مسوول تاکید کرد: توجه ویژه به قرآن ما را در مسیر دانایی قرار می دهد، چرا که بسیاری از آیات قرآن در خصوص تاریخ و نقش آن پرداخته است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره بحث نفوذ در انقلاب اسلامی، تصریح کرد: تهدید فعلی برای نظام جمهوری اسلامی مساله نفوذ است .

حجت الاسلام مصلحی خاطرنشان کرد: دشمن به صورت مداوم در حال ایجاد نفوذ در جامعه اسلامی است چرا که از طریق تهاجم های مختلف به نتیجه نرسیده اند.

وی اظهار کرد: نفوذ به دو صورت موردی و جریانی ایجاد می شود و دشمن در هر دو صورت در حال فعالیت است که در فتنه اخیر حربه دشمن در همین راستا بود.

حجت الاسلام مصلحی در پایان ضمن اعلام خرسندی از پیشرفت انقلاب اسلامی، ابراز امیدواری کرد تا با تکیه بر اسلام و قرآن بر نفوذهای جریانی و موردی غلبه کنیم.

جلسه سخنرانی دهه فجر

جلسه سخنرانی دهه فجر

جلسه سخنرانی دهه فجر

جلسه سخنرانی دهه فجر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا