اخبارچهارمحال و بختیاری

برگزاری هشت کرسی آزاد اندیشی نماز ویژه دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، هشت کرسی آزاداندیشی نماز ویژه دانشجویان با همکاری دانشگاه فرهنگیان استان، روزهای سه شنبه و چهارشنبه، نهم و دهم آبان ماه، در پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان به مدت دو روز برگزار شد.

این کرسی های آزاد اندیشی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که فرمودند: تشکیگپل میزگرد ها و کرسی های هم اندیشی در دانشگاه ها که بنده مکرر این را تکرار کرده ام و تاکید کرده ام و توصیه کرده ام در دانشگاه ها باید تحقق پیدا کند و باید تشکیل بشود. اگر چنانچه بحث های مهم تخصصی در زمینه ی سیاسی، در زمینه های اجتماعی، در زمینه های فکری و مذهبی، در محیط های سالم بین صاحبان توان و قدرت بحث مطرح بشود، مطمئناً ضایعاتی که از کشاندن این بحث ها به محیط های عمومی و اجتماعی ممکن است پیش بیاید، دیگر پیش نخواهد آمد، برگزار شدند.

هدف از اجرای این کرسی های آزاد اندیشی نماز، ارتقای سطح دانش و آگاهی دانشجویان با احکام، اسرار و آثار و فلسفه نماز و ایجاد بستر مناسب از طریق تبادل آراء و تضارب افکار برای تعامل فکری، بیان اندیشه های نو و خلاقانه در امر ترویج نماز و پاسخگویی به سوالات و شبهات نمازی بود.

فلسفه و چرایی عبادت، بیان کارکرد های فردی و اجتماعی نماز، پرسمان نماز، آثار و نقش نماز در تربیت جوانان و نوجوانان طراز انقلاب اسلامی، آشنایی با اصول و روش های دعوت همسالان به نماز و آشنایی و پاسخگویی به شبهات دانشجویان در زمینه نماز از موضوعات قابل بحث این کرسی های آزاد اندیشی نماز بودند.

پاسخگویی به سوالات در زمینه های فکری، مذهبی، اجتماعی و شبهات نمازی و همچنبن ترویج و اشاعه فرهنگ نماز و فراگیر نمودن این فریضه الهی در دانشجویان از دیگر اهداف این میزگرد ها بود.

پاسخگویی به سوالات در زمینه های فکری، مذهبی، اجتماعی و شبهات نمازی و همچنبن ترویج و اشاعه فرهنگ نماز و فراگیر نمودن این فریضه الهی در دانشجویان از دیگر اهداف این میزگرد ها بود.پاسخگویی به سوالات در زمینه های فکری، مذهبی، اجتماعی و شبهات نمازی و همچنبن ترویج و اشاعه فرهنگ نماز و فراگیر نمودن این فریضه الهی در دانشجویان از دیگر اهداف این میزگرد ها بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا