اخبار

سخنرانی رئیس دانشگاه فرهنگیان در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

رئیس دانشگاه فرهنگیان: نظام گزینشی فعالیت‌های قرآنی و ‌نمازی در نظام پذیرش دانشگاه فرهنگیان تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور به نقل از ایسنا، صحرایی، رییس دانشگاه فرهنگیان، امروز پنج‌شنبه، ششم بهمن ماه در بیست‌ و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده» که در تالار غدیر برگزار شد با بیان اینکه منابع انسانی مهم‌ترین امر برای توسعه یک‌ کشور است، اظهار کرد: ‌جهان انسان را عامل اصلی پیشرفت می‌داند و برای تقویت و پروش آن ‌کار می‌کند. در دین اسلام تربیت انسان برپایه اخلاقیات است و در جمهوری اسلامی ایران به حفظ و تربیت نیروی انسانی اهتمام ویژه شده و ‌چند سند مهم در این‌ خصوص تصویب شده است که در بسیاری از آنها بر نقش نماز و ترویج آن در بین دانش‌آموزان و دانشجویان تاکید شده است.

رییس دانشگاه فرهنگیان ابراز کرد: نظام گزینش این دانشگاه باید دچار تحول شود. مصاحبه‌های علمی و عمومی در انتخاب افراد تاثیرگذار بسیار مهم است و در همین نظام گزینشی فعالیت‌های قرآنی و ‌نمازی در پذیرش دانشگاه فرهنگیان تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: نماز بر طهارت جسمی و روحی انسان بسیار تاثیر می‌گذارد، پس نماز برنامه جامعه‌ای برای تربیت انسان به شمار می‌رود. نماز رایحه‌های مختلفی دارد که در تربیت رسمی به آن باید توجه کرد. سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش در مورد تربیت انسان ۶ ساحت مهم دارد که نماز به عنوان نخ تسبیح این ۶ ساحت است، به طور قطع می‌توان گفت این سند به تنهایی یک سند تحولی بنیادین برای تربیت انسان به شمار می‌رود.

رییس دانشگاه فرهنگیان کشور بیان کرد: در ساحت اقتصادی، همگان به دنبال رفاه اجتماعی هستند و اسلام نماز را هم به امور اقتصادی متصل کرده است. در همین راستا خداوند می‌فرماید : « اگر کسی با لباس غصبی یا در مکان غصبی بخواهد نماز بخواند باطل است.»

صحرایی بیان کرد: مهم‌ترین مرکز ثقل تربیت معلمان هستند، ‌حال این معلم باید نمازگذار و اقامه کننده نماز باشد و حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی تمرکز خود را در دانشگاه فرهنگیان قرار داده که ما از این امر استقبال می‌کنیم.

وی افزود: البته ما یک رنج ۱۰ ساله را در دانشگاه‌های فرهنگیان داریم و خواستاریم به ۹۵هزار دانشجو معلم این دانشگاه فکر کنند. متاسفانه ما فقر خوابگاه، غذاخوری و نمازخانه داریم. ما گلایه از کمبود اقامه‌کننده نماز نداریم زیرا متقاضی نماز در دانشگاه فرهنگیان‌ زیاد است، از این رو از ائمه جماعات کشور خواستاریم به دانشگاه فرهنگیان برای اقامه نماز رجوع کنند.

صحرایی در پایان اهانت به قرآن را محکوم کرد و گفت: قول می‌دهیم در تربیت معلمان مسیر قرآن را پیش رو خود قرار داده‌ و معلمان‌ تراز آموزش دهیم.

همچنین مشاهده کنید: گالری تصاویر بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز 

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا