اخبارخراسان رضوی

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی از مجموعه آبفای مشهد بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه توسعه در فرهنگ صرفه جویی آب در شرایط سخت کنونی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر آبفای مشهد و کارشناسان مربوطه دوشنبه یازدهم دی ماه برگزار شد.

در ابتدا جلسه مدیر آبفای مشهد گزارشی از وضع آب در سدهای استان و مقدار مصرف آب به خصوص در شهر مشهد به دلیل حضور زائرین در این شهر ارائه کرد. سپس موارد مختلفی مورد گفتگو قرار گرفت و مقررشد با همکاری ائمه جماعات ادرات، مساجد و مدارس موضوع ضرورت صرفه جویی در آب از نگاه ملی و دینی مطرح شود.

همچنین از عالمان شهرها خواسته شود نماز طلب باران و دعا نیایش در جهت نزول برکت آسمانی تاکید و در فضای مجازی موضوع کم آبی و خشکسالی به گروه های مختلف یادآوری و صرفه جویی را تبدیل به یک فرهنگ کنند.

وی افزود: خاطراتی از بزرگان دین که چگونه در مصرف آب صرفه جویی داشتند در محافل عمومی بیان و اثرات منفی و پیامدهای اسراف در نعمت های الهی را در محافل و مجالس دینی بازگو کنند تا از این بحران کم آبی که وجود دارد خارج شویم.

در ادامه مجددا مدیر آبفای مشهد بر ضرورت استفاده مساجد، مدارس و منازل از سیستم های کاهنده آب تاکید کرد.

در پایان این جلسه از امکانات و سیستم های هوشمندی که در مدیریت کنترل و هدایت آب های استان استفاده می شود بازدیدی به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا