اخبارایلام

جلسه کارگروه طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی ایلام برگزار شد

با توجه به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی و لزوم نظارت بر نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی استان، جلسه کارگروه طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام روز دوشنبه سی‌ام تیرماه در محل سالن جلسات شهید سلیمی استانداری ایلام با حضور تمامی اعضا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید، حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان مشاور استاندار در امور روحانیت و دبیر شورای اقامه نماز استانداری ایلام اهداف و برنامه‌های جلسه را برای اعضا قرائت کرد و به ذکر نکاتی پرداخت و گفت: با توجه به اینکه استان ایلام دروازه عتبات عالیات و میزبان جمعیت عظیمی از زائران حسینی در ایام اربعین است، زیرساخت‌های مناسبی باید در نظر گرفته شود. فراهم کردن مقدمات و امکانات اقامه نماز در راه‌ه‌های مواصلاتی، ایجاد فضاهای جدید اقامه نماز و سرکشی و نظارت توسط کارگروه نظارت بر مساجد و نمازخانه‌های بین راهی از جمله اهداف تشکیل این جلسه می‌باشد.

فیض‌اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با اشاره به اینکه شروع کار نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی از یک ماه پیش بوده است گفت: ستاد اقامه نماز استان ایلام در یک ماه گذشته از تمامی ورودی‌های استان تا پایانه مرزی شهید سلیمانی بازدید کرده است. آمادگی خوبی به وجود آمده است و جا دارد تشکر کنیم از کسانی که در این راه زحمت کشیده‌‌اند.

وی ادامه داد: موردی که خواهشمندیم پیگیری شود، بحث مشکلات امام‌زاده جعفر(ع) شباب است. در جلسه شورای اقامه نماز استان با دستور استاندار و امام جمعه ایلام مصوب شد که دوگانگی مدیریت این بقعه متبرکه  حل شود اما با گذشت یک ماه هنوز این مشکل پابرجاست. تلاش همه ما بر این است که در ایام اربعین میزبان خوبی برای زائرین امام حسین(ع) باشیم. چون گردشگری که در این ایام به استان ما می‌آید عموماً گردشگر دینی است و این نوع گردشگر اولین دغدغه‌ای که دارد، دغدغه نماز اول وقت است. با توجه به اینکه زائرین از سراسر کشور به استان می‌آیند، گزارشات مختلفی از مشکلات به ستاد مرکز ارسال می‌شود و ما سعی کردیم که برای امسال تمامی این نواقص را برطرف کنیم.

رضایتی اشاره کرد: ما درحال حاضر با کمک راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ۳۰ هزار مهر سنگی نماز که قابل شستشو هستند را تهیه کرده‌ایم و در سطح نمازخانه‌های بین راهی و مساجد توزیع خواهیم کرد. بخشی از این مهرها هم در پایانه شهید سلیمانی و پایانه برکت جهت اقامه نماز جماعت در موکب‌ها توزیع خواهد شد. در جلسه شورای اقامه نماز نیز مصوب شد که تمامی موکب‌ها در زمان نماز به مدت ۱۰ دقیقه فعالیت خود را جهت اقامه نماز جماعت اول وقت تعطیل کنند و زیرساخت برگزاری این فریضه الهی در تمامی موکب‌ها برقرار شود.

در پایان جلسه کارگروه طرح ملی نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی، ناصر نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام پس از استماع نظرات اعضای حاضر در جلسه گفت: یاد و خاطره امام راحل(ره) و سه هزار شهید استان ایلام را گرامی میدارم. شهدا رفتند که نماز اقامه شود و امر به معروف و نهی از منکر انجام شود. هرکدام از ما در هر جایگاه و در هر منصبی که هستیم موظف و مکلفیم که شرایط اقامه نماز را برای زائرین امام حسین(ع) فراهم کنیم. رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری تاکید کرده‌اند که مسافرتی آسان و کم هزینه برای زائرین فراهم شود. ما هم در بخش مذهبی وظیفه داریم که خدمت کنیم و این امر را تحقق بخشیم. تشکر می‌کنم از استاندار ایلام و مسئولین استانی که مخلصانه پای کار بوده‌اند. در استان بیش از ۸۰۰ چشمه سرویس ایجاد شده است که یک نقطه قوت است. در سال گذشته از ابتدای ورودی استان تا آخرین نقطه پایانه مرزی مورد بازرسی و رفع نقص قرار گرفت و نیاز هر نمازخانه و مسجد ریز به ریز بررسی شد. امسال هم برنامه بر این است که این بازدیدها بصورت جهادی و بیست و چهار ساعته از فردا آغاز شود و هرگونه مشکل بصورت فوری حل گردد.

جلسه کارگروه طرح ملی بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد جلسه کارگروه طرح ملی بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد جلسه کارگروه طرح ملی بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد جلسه کارگروه طرح ملی بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد جلسه کارگروه طرح ملی بر فضاهای اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا