اخبارلرستان

نشست دانش آموزی باموضوع نماز در لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست دانش آموزی باموضوع نماز و آثار آن در مدرسه پسرانه امام جعفر صادق (ع) شهرستان خرم آباد با حضور امام جماعت ، مدیران و معاونان مدرسه و با شرکت بیش از پنجاه نفر از دانش آموزان در تاریخ بیست و هشتم آذرماه برگزار شد.

امام جماعت مدرسه پسرانه امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: نماز در جامعه خصوصا در بین آحاد جوانان ونوجوانان است چیزی به گزاف نگفته ایم زیرا امروز به عیان دیده می شود که دشمنان ما با استخدام همه امکانات و توانمندی های بشر امروز اعم از سخت افزاری و نرم افزاری سعی در تضعیف مبانی اعتقادی نوجوانان و جوانان مخصوصا در مراکز علمی وآموزشی از جمله در مدارس متوسطه را دارند.

وی گفت: از آنجا که کودکان و نوجوانان بیشترین و مناسب ترین اوقات عمر خویش را در مدرسه می گذرانند لذا ، مانوس نمودن آنان با این فریضه ی الهی و ترغیب آنان به نماز نیازمند فراهم آوردن شرایط و امکانات متناسب در مدرسه است و در فرهنگ اسلامی مدرسه جایگاه تربیت و پایگاه تعلیم است  کع در مدرسه هم باید اخلاق و فضیلت و معنویت را گسترش بخشید و هم علوم و فنون را تعلیم داد .

وی تصریح کرد: مدرسه به عنوان مرکز فراگیری مراسم دینی ومذهبی می تواند به عنوان بزرگترین چاره انحرافات درون مدرسه ای برای کنترل و درمان نابسامانی های دانش آموزان باشد و  تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان می دهد که  مدارسی که اقامه نماز را جدی گرفته اند اضطزاب و ناهنجاری ها ، ضد ارزش ها و مشکلات اخلاقی کمتری را شاهد بوده اند . بکارگیری شیوه های متنوع در ارائه مفاهیم دینی و کمک طلبیدن از هنر سینما و فن اوری جاذب شادابی نسل جوان را در تربیت افزون خواهد کرد .

نشست دانش آموزی باموضوع نماز در لرستان نشست دانش آموزی باموضوع نماز در لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا