اخبارخراسان رضوی

بهترین راه برای ارتباط و تقرب انسان به خداوند، نماز است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان به همراه مشاور فرهنگی شهردار مشهد در نماز جماعت ظهر و عصر سازمان پارک ها و فضای سبز، چهارشنبه ششم دی ماه شرکت کرد.

در این دیدار حجت الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید ارزش‌های دنیوی و معنوی نماز تبیین شود، افزود: رفتار مفید و رفتار نامطلوب نمازگزار می‌تواند در جذب و دفع نمازگزاران تاثیرگذار باشد و نمازگران باید در چگونگی رفتار خود توجه داشته باشند.

وی بر زیباسازی فضای نمازخانه های سازمانی در زیرمجموعه شهرداری مشهد تاکید کرد و گفت: ضروری است ساز وکاری تدارک دیده شود تا این فریضه الهی به بهترین وجه در سازمان ها اقامه شود.

سبحانی نیا بیان کرد: پاکیزه بودن فضای نمازخانه و همچنین زیبا بودن محل اقامه نماز گام مؤثری در راستای ترویج فرهنگ نماز، حضور گسترده نمازگزاران و تکریم فرایض دینی است.

وی ضمن تاکید بر محوریت نماز و خانواده ادامه داد: لازم است که راهکارهای جذب فرزندان و شیوه‌های جذاب دعوت آن ها به نماز، شیوه‌های برخورد مناسب برای گرایش آنان به نماز، بیان احکام و اهمیت نماز اول وقت، آثار و برکت نماز مورد توجه قرار گیرد.

سبحانی نیا اظهار کرد: باید بتوانیم دستاوردهای نماز، آثار و برکات نماز را به نسل نو و کودکان به خوبی تشریح کنیم تا بدین وسیله اهمیت نماز در میان جوانان نهادینه شود.

در ادامه مرتضی راسخ عادل دبیر ستاد اقامه نماز در سازمان پارک ها و فضای سبز ضمن ارائه گزارش از برنامه های انجام شده در این سازمان گفت: سعی بر آن داشته ایم که کلیه امور فرهنگی؛ آموزشی و حتی برخی مسابقات ورزشی بامحوریت نمازخانه انجام پذیرد در حال حاضر کیفیت برگزاری نماز در نمازخانه این سازمان مطلوب و در صدد هستیم تا مشکلات را روز به روز بهبود بخشیم.

راسخ عادل تاکیدکرد: اقامه نماز در ادارات باید خودجوش باشد و کارمندان یکدیگر را به خواندن نماز جماعت ترغیب کنند وی خواستار تشویق و تقدیر از نمازگزارانی شد که حضور منسجمی در امراقامه نماز دارند و در پایان از حمایت ها و زحمات کلیه همکاران و مدیران تجلیل کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا