اخبار

پیشنهاد رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برای سی امین اجلاس سراسری نماز

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با پیشنهاد به دست‌اندرکاران برگزاری اجلاس نماز گفت: ستاد اقامه نماز سال آینده وارد سی‌امین دوره اجلاس خواهد شد و به نظر می‌رسد باید آن اجلاس به شکل متفاوتی برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی اکبری – رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور– ظهر امروز پنج‌شنبه(۶بهمن‌ماه) در بیست‌نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده» که در تالار غدیر وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه ما در مجموعه جمهوری اسلامی ایران باید نگاه خود را نسبت به نماز عوض کنیم، اظهار کرد: برخی از عرصه‌هایی که در حوزه نماز به طور روزمره با آن‌ روبرو هستیم باعث عادی شدن آن شده که در کمیت و ثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: نماز باید در یک افق فراراهبردی در همه جا دیده شود، رویکردی که در این اجلاس مطرح شده الهام‌بخش همین امر است و در حال عمق‌بخشی به نماز است. نشانه نماز باید در تمام‌ حوزه‌های کشور به صورت برجسته دیده شود و این امر قرآن است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با طرح یک پیشنهاد به اجلاس سال آینده نماز تصریح کرد: ستاد اقامه نماز سال آینده وارد سی‌امین دوره اجلاس خواهد شد و به نظر می‌رسد باید آن اجلاس به شکل متفاوتی برگزار شود، به نظرم می‌توان کارگروه‌هایی برپایه شعار این دوره یعنی مدرسه، دانشگاه، خانواده و رسانه شکل داد. در اصل‌ می‌توان راه جدی در این‌ مسیر از همین حالا آغاز کرد و به جای مقاله‌نویسی کار مفهومی و عمیق تر انجام داد.

وی افزود: کارگروه نظارت و ‌ارزیابی هم می‌توان برای دوره بعد تشکیل داد تا ماحصل کار کارگروه‌هایی که عرض کردم را بررسی کند.

حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: در پیام امروز رهبر معظم انقلاب در کنار تاکید به نماز، به موضوع مسجد هم با یک نگاه تیزبینانه اشاره شده بود. ما در زمینه کالبد مسجد در حال حاضر در شهرهای جدیدی که ساخته شده یا در دستور کار ساخت است اصلا وضعیت قابل قبول و هیچ نسبتی بین شهرهای ساخته شده در یک کشور اسلامی نداریم و محوریت خانه خدا اصلا دیده نشده است.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به مساجد بین راهی نیز تصریح کرد: وضعیت مساجد بین راهی مطلوب نیست و وزارتخانه‌های مربوطه در این خصوص باید پاسخگو باشند.

حاج علی اکبری بیان کرد: در نهاد نماز جمعه نیز دستور کار ما کیفی‌سازی در محور نماز و شکوفایی نمازهای جمعه است. یک بخش دیگر هم‌ مربوط به خود برگزاری نماز جمعه است که تمامی دستگاه‌های برگزارکننده برگزاری خوب این مهم را وظیفه خود بدانند.

وی ابراز کرد: از نمایندگان ولی‌فقیه و امامان جمعه که کار راهبری نماز جمعه را انجام می‌دهند خواسته‌ایم به آبادانی مساجد منطقه خود اهتمام داشته باشند. در این راستا شاهد گزارش‌های شفاف نیستیم و امید است در سال آینده یک گزارش کامل از وضعیت مساجد را بیان و پیشنهادات را دریافت کنیم.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: در خصوص آموزش و پروش نیز شبکه امامان جمعه مصمم به نقش آفرینی‌های بیشتری هستند ‌و باتوجه به اینکه بسیاری از آنها رییس شورای فرهنگ عمومی استان یا شهر خود نیز هستند خواستاریم به این موضوع اهتمام داشته باشند. همچنین با آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان ارتباط بیشتری برقرار کنند.

همچنین مشاهده کنید: گالری تصاویر بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا