اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت و احوال خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در جلسه شورای اقامه نماز و فرهنگی اداره کل ثبت احوال روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه شرکت کرد.

در این جلسه ابتدا مدیرکل ثبت احوال خراسان رضوی ضمن تشکر از حضور مدیر ستاد اقامه نماز گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه ترویج نام های نیکو، توجه به پوشش اسلامی و اقامه نماز گزارشی ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان در مورد موارد مطرح شده پیشنهاداتی را مبنی بر لزوم آشناسازی نسل نو با مفاهیم و اسامی شخصیت های که نام آنها برای جامعه الگو است بخصوص ائمه اطهار و انسان های تاثیرگذار در فرهنگ، استقلال و امنیت جامعه مطرح کرد.

سپس وی به موضوع اقامه نماز نیز پرداخت و یادآورشد: همه موارد با برنامه ریزی و مدیریت خوب، بازدهی مستمر و بیشتری خواهد داشت.

سبحانی نیا افزود: همچنان که نماز با همه ی ارزش های معنوی خود، عنصرکمال و معرفت می باشد الگویی از یک نظام برنامه ریزی دارد. لذا برای نماز در خانواده، نماز فرزندان و نماز در محیط کار این امر برنامه ریزی ضرورت دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در بخش دیگر از صحبت های خود گفت: در این راه همه ی عوامل دعوت کننده به نماز از والدین و دیگر عزیزان آشنایی با شیوه های موثر و مفید در این دعوت باید آگاهی پیدا کنند صرف اینکه نماز عمل خیری است کفایت نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ستاد اقامه نماز استان نیز با ظرفیت کارشناسی محدودی که دارد آمادگی جهت همکاری برای انتقال فرهنگ نماز و شیوه های جذب خانواده ها به نماز دارد.

در پایان مقرر شد ظرفیت های اداره کل ثبت و احوال شناسایی و چند برنامه اثرگذارعلاوه بر موارد قیدشده در تفاهم نامه پیگیری و اجرایی شود.

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت و احوال خراسان رضوی تشکیل گردید جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت و احوال خراسان رضوی تشکیل گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا