خوزستان

اجلاس نماز شهرستان رامهرمز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خوزستان، اجلاس نماز شهرستان رامهرمز با حضور حجت الاسلام سید جواد بهشتی در روز یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱  برگزار گردید.

حجت الاسلام بهشتی مشاور علمی رئیس ستاد اقامه نماز دراین مراسم گفت: شناسنامه اسلام نماز و عبودیت الهی‌ است و این از همان روز اول نزول قرآن و بعثت پیامبر گرامی اسلام تشریع گردید و اولین نماز جماعت با سه نفر یعنی رسول اکرم و امیرالمؤمنین و حضرت خدیجه سلام الله علیهم اقامه گردید. پیامبر اولین کاری که در مدینه انجام داد ساخت مسجد بود و بعد از آن مدارس را بنا نهاد و این نشان می دهد که نماز و مسجد در اولویت است چون همدردی و همزبانی و اتحاد قلوب در نماز و جماعت اتفاق می افتد.

اجلاس نماز شهرستان رامهرمز

سید جواد بهشتی در ادامه اجلاس نماز شهرستان رامهرمز حکومت را هم در قبال نماز موظف دانست و گفت ؛ خداوند اولین ثمره حکومت صالحان را اقامه نماز می داند و بر این اساس حکومت اسلامی در قبال تبلیغ و تبیین نماز در جامعه وظیفه دارد و این زیبنده جامعه ما نیست که الان گفته شود مدارس ما فاقد نمازخانه و یا فاقد تجهیزات ابتدائی برای اقامه نماز باشند .

کارشناس برنامه سمت خدا گفت: هیچ کاری به اندازه نماز و مخصوصا نماز جماعت دشمن را به خشم نمی آورد و برای این نماز بود که اولین خونها ریخته شد و مسلمانان اولین شکنجه ها را تحمل کردند .

سخنران اجلاس نماز شهرستان رامهرمز گفت ؛ بیشترین اصطلاحی که در خصوص نماز در قرآن بکار رفته اقامه است و این بیانگر آن است که همه باید در خصوص نماز اقدام کنند و موظف به تبلیغ و اقامه نماز هستند .

اجلاس نماز شهرستان رامهرمز

مدیر آموزش و پرورش شهرستان در اجلاس نماز شهرستان رامهرمز ضمن خوش آمد گویی به حضار و مهمانان  فت ؛ این اجلاسیه خاتمه برنامه ها و اقدامات این مدیریت در خصوص اشاعه و ترویج نماز در بین دانش آموزان و نوجوانان می باشد.

موسوی با برشمردن اقدامات انجام شده گفت ؛ برنامه ریزی جهت حضور طلاب و ائمه جماعت مدارس ، برگزاری اجلاسیه های قطبی در مدارس و بخش‌های تابعه شهرستان ،پیگیری تجهیز نمازخانه های مدارس ، پیگیری جهت تهیه فرش نماز خانه مدارس از جمله اقدامات انجام شده می باشد ولی با تمام این تلاش ها متاسفانه معضلات فراوانی در این خصوص داریم .

سید عزیزاله موسوی در ادامه گفت؛ عدم وجود اعتبار لازم جهت انجام اقدامات فرهنگی و تبلیغی جهت نماز و تقدیر از فعالان و ائمه جماعت مدارس از جمله مشکلاتی است که در مسیر کار آزار دهنده است ولی به حول و قوه الهی این مسیر را با قوت تمام ادامه خواهیم داد

سید جواد بهشتی در دیدار با معاونین پرورشی و ائمه جماعت مدارس با حضور مدیر کل آموزش و پرورش گفت : اعتقاد به دین ، سوز دین ، فهم دین ، سلیقه در آموزش دین و پیگیری از اجزای مهم در تبلیغ و تعلیم دین می باشد و یک معلم باید به این امور واقف باشد تا بتواند در تعلیم و تربیت دانش آموزان موفق باشد.

اجلاس نماز شهرستان رامهرمز

سید جواد بهشتی با تاکید بر وجود ۲۷۰ قصه در قرآن گفت : قصه مورد علاقه همه سنین هست و قرآن با زبان قصه به جذب مخاطب خود پرداخته است از این رویه قرآن می توان نتیجه گرفت که یک مُبَلِّغ باید در قصه گوئی متبحر باشد تا بتواند مخاطب خودش را جذب کند. وی با معرفی برخی منابع در خصوص داستان های قرآنی گفت : بخش مهمی از زندگانی پیامبر اسلام شامل این قصه ها می باشد و در لابلای این قصه ها سبک زندگی و آداب اسلامی را می توان به مخاطب خویش انتقال داد .

مشاور علمی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پایان با تاکید بر مطالعه دقیق تاریخ و داستان های آن گفت : تنها راه نجات نوجوان و جوان از هجوم همه جانبه فرهنگی و اعتقادی آشنا کردن آنها با تاریخ علی الخصوص تاریخ اسلام و بیان آن در قالب داستان و قصه می باشد .

اجلاس نماز شهرستان رامهرمز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا