اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز جمعیت هلال احمر با حضور مدیر عامل، مدیر ستاد اقامه نماز و اعضا شنبه بیست و پنجم فرودین ماه برگزار شد.

در ابتدا گزارشی از برنامه های اجرا شده در سال ۱۴۰۲ در حوزه نماز توسط مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ارائه و
وی یادآور شد: ۲۲ نمازجماعت در مراکز هلال احمر توسط روحانیون برگزار می گردد و تعداد دیگر در گروه ها و اردوهای هلال احمر همراهی و همکاری دارند در کلیه پایگاه هایی که نجاتگران هلال احمر مستقر هستند نمازخانه جهت خواندن نماز توسط مسافرین وجود دارد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی اظهار کرد: هلال احمر از نهادهایی است که امکانات اولیه نمازجماعت و فعالیت های فرهنگی را دارد و فراهم ساخته علاوه بر آن نسبت به مدیریت بر فعالیت های فرهنگی و نماز و دانش و بینش از مهارت کافی در تحقق اهداف استفاده می گردد و برخوردار است.

وی ادامه داد: به منظور بهره گیری از ظرفیت این مجموعه پیشنهاد می گردد با اصلاح آیین نامه که از سوی دولت اخیرا ابلاغ گردیده می توان از ظرفیت این آیین نامه نسبت به فعالیت های فرهنگی به خصوص نماز استفاده کرد و لازم است این آیین نامه در اولین جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر موارد مرتبط و مهم یادآوری شود.

سبحانی نیا افزود: پیشنهاد دیگر از جمع های مختلف پرسش های مهمی که در فعالیت های هلال احمر از سوی اقشار مختلف در مسائل و احکام دینی پرسش می شود جمع آوری و در قالب یک مجموعه به همراه پاسخ تهیه و به طلاب همکار داده شود.

در ادامه ذاکریان مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گفت: مسئله نماز یک امر الهی و یک امر قانونی است و هیچ جلسه ای به هنگام نماز در این مجموعه تشکیل نمی گردد و نهاد نمایندگی ولی فیقیه در هلال احرم با همه توان پیگیر مسائل فرهنگی به خصوص اقامه نماز است که جای تشکر دارد.

در پایان از فعالان حوزه نماز تقدیر و تفاهم نامه بومی شده سال ۱۴۰۳ امضا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا