اخباراصفهان

مساجد اصفهان به مسافران نوروزی خدمات می دهند

رئیس اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان: ۶۰ مسجد شهر اصفهان، به مسافران خدمات رفاهی، مذهبی و فرهنگی ارائه می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، مریم امینی رئیس اداره مشارکت های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان گفت: مساجد اصفهان به مسافران نوروزی در قالب برنامه «گنبدهای فیروزه‌ای به استقبال نوروز و ماه خدا» خدمات می دهند.

امینی پیرامون مساجد اصفهان به مسافران نوروزی خدمات می دهند اظهار داشت: این برنامه در ۶۰ مسجد شهر اصفهان از ۲۸ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد.

وی گفت: بعضی از مساجد اصفهان از ساعت ۲۰ تا ۲۲ به روی مسافران نوروزی باز است؛ گردشگران و مسافران نوروزی می‌توانند در استراحتگاه موقت این مساجد حدود ۱۵ دقیقه استراحت کنند و از خدمات آنان همچون دریافت آب جوش و استفاده از سرویس‌های بهداشتی بهره‌مند شوند.

رئیس اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان ادامه داد: در بعضی از این مساجد، غرفه‌های فرهنگی و میز مشاوره مستقر است و در تمامی مساجد نیز مانند روال گذشته ماه مبارک رمضان، برنامه تلاوت قرآن و جزءخوانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه سردر تمامی این مساجد تابلویی با عنوان میزبان مسافران در نوروز نصب می‌شود، تصریح کرد: مسافران می‌توانند اسامی مساجد مذکور را در سامانه «اصفهان من» جستجو کنند.

امینی تأکید کرد: برنامه طنین وحی نیز در مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان، از اول تا پایان ماه مبارک رمضان، از سوی تشکل‌های مردمی و مساجد اجرا می‌شود.

وی گفت: در این برنامه به‌صورت روزانه، مناجات‌خوانی، جزءخوانی و محفل انس با قرآن کریم در مساجد برگزار می‌شود که مساجد حاضر در این برنامه تا سوم فروردین‌ماه معرفی خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا